Partner serwisu
12 kwietnia 2018

KGHM Championem Narodowym

Kategoria: Aktualności

Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź zwyciężyła w rankingu „Narodowi Czempioni-jakich potrzebuje Polska”, uzyskując w rankingu 88 punktów na 100. Raport Polityki Insight powstał w oparciu o ocenę 50 największych polskich przedsiębiorstw.

KGHM Championem Narodowym

Polityka Insight to Centrum analiz polityczno-gospodarczych w Polsce. Raport Polityki Insight to program autorski. Powstał w oparciu o metodologię, która pozwala sklasyfikować 50 największych polskich firm w  czterech  kategoriach: czempioni międzynarodowi , narodowi , lokalni  oraz firmy aspirujące.

Cechą wspólną czempionów narodowych jest przede wszystkich ich duże znaczenie dla gospodarki, rozumianej jako wysoki wkład w potencjał gospodarczo-polityczny kraju oraz  znacząca rola, jaką  pełnią w rozwoju społeczno–ekonomicznym.

Czempioni narodowi dzięki swojej marce wspierają siłę eksportową państw i  przecierają szlaki  mniejszym firmom na zagranicznych rynkach. Narodowi  czempioni dzięki inwestycjom w badania, rozwój i sprawne zarządzanie, budują konkurencyjność gospodarek narodowych.

Autorzy raportu podkreślają, że oprócz wielkości przedsiębiorstw ważna jest ich wydajność, rola w branży, obecność na rynku międzynarodowym,  czy inwestycje w rozwój i innowacyjność. Ważnymi cechami narodowych czempionów są: wysokie wynagrodzenia,  duża płynność oraz wystarczająca do terminowego regulowania zobowiązań wypłacalność. Czempioni to firmy, które dbają zarówno o zrównoważony rozwój jak i dobrostan pracowników oraz  kontrahentów.

Sukces KGHM, według autorów raportu z Polityki Insight, to efekt bardzo wysokiej pozycji uzyskanej w każdej z czterech kategorii (gospodarka, branża, zagranica i  innowacyjność) oraz dużego znaczenia dla polskiej gospodarki – wysokiej wartości dodanej, wysokich wynagrodzeń oraz wysokich inwestycji i wpłat do budżetu państwa.  Firma jest innowacyjna, działa aktywnie zagranicą i jest liderem w swojej branży.

Twórcy raportu wykorzystali publicznie dostępne informacje za 2016 rok o działalności biznesowej polskich grup kapitałowych, zatrudniających co najmniej 100 osób i z przychodami  przekraczającymi 1 mld zł. Ocenie poddano  44 polskie  firmy spełniające powyższe kryteria.

źródło: KGHM
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ