Partner serwisu
10 kwietnia 2018

ANWIL nagradza 12 najzdolniejszych nastoletnich chemików

Kategoria: Aktualności

Poznaliśmy zwycięzców IV edycji ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej. Spośród niemal stu uczestniczących w zmaganiach uczniów szkół ponadgimnazjalnych z ośmiu województw – mazowieckiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego – organizatorzy wyłonili dwunastu najzdolniejszych chemików, którzy otrzymali indeksy Politechniki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez ANWIL. Włocławska spółka została sponsorem głównym konkursu po raz drugi.

ANWIL nagradza 12 najzdolniejszych nastoletnich chemików

W konkursie Chemicznym Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej (dalej PŁ), czyli: Wydziału Chemicznego, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska od czterech lat biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy interesują się chemią i chcą sprawdzić swoje umiejętności w tej uznawanej za jedną z trudniejszych nauk.

W tegorocznej edycji młodzi uczestnicy zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi i laboratoryjnymi z zakresu podstaw chemii ogólnej, nieorganicznej, organicznej, obliczeń chemicznych oraz analizy jakościowej. Stawka konkursu była wysoka, ponieważ jego zwycięzcom organizatorzy zagwarantowali przyjęcie na trzy wydziały PŁ (Chemiczny, Biotechnologii i Nauk o Żywności, Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska) z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Dodatkowo na każdego z laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym tablety ufundowane przez ANWIL.

Włocławska spółka z Grupy ORLEN jest głównym sponsorem Konkursu od jego 3. edycji. To jednak nie jedyna inicjatywa, którą przedsiębiorstwo realizuje w partnerstwie z PŁ na rzecz popularyzowania, a także podnoszenia jakości nauczania chemii na wszystkich poziomach kształcenia.

Jak podkreśliła dr hab. inż. Izabela A. Witońska, prof. PŁ, prodziekan ds. studenckich z Wydziału Chemicznego: Z ANWILEM łączy nas długoletnia współpraca zarówno na niwie edukacyjnej, jak i badawczej. Nasi studenci mają możliwość odbywania praktyk i staży we włocławskiej spółce, natomiast kadra naukowa uczelni na zaproszenie ANWILU aktualnie bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, który dotyczy ceramizacji PCW, a już 11 kwietnia poprowadzi warsztaty chemiczne dla gimnazjalistów z Włocławka, w tym uczniów klasy patronackiej ANWILU. O tym, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze najlepiej świadczy fakt, że dwa lata temu uhonorowaliśmy spółkę tytułem „Przyjaciela Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej”.

Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IV edycji Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej odbyła się wczoraj, tj. 9 kwietnia, w gmachu LabFactor na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ.

źródło: ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ