Partner serwisu
21 marca 2018

PCC EXOL zwiększa sprzedaż i inwestuje

Kategoria: Aktualności

PCC EXOL prowadzi działalność na rozwojowym rynku surfaktantów. To rynek stawiający producentom ambitne wyzwania. Oczekuje produktów ekologicznych na bazie naturalnych surowców, biodegradowalnych, łagodnych w oddziaływaniu na środowisko.

PCC EXOL zwiększa sprzedaż i inwestuje

Spółka posiada w swojej ofercie zaawansowane technologicznie wyroby, znajdujące zastosowanie w produkcji wysokiej jakości kosmetyków i detergentów o delikatnym oddziaływaniu. PCC EXOL produkuje także wyroby o jakości farmaceutycznej. Produkty Spółki wchodzą w skład globalnych marek kosmetycznych, trafiających do drogerii i butików w całej Europie.

PCC EXOL dostarcza również surfaktanty podatne na proces biodegradacji. Ponadto rozwijane są produkty do zastosowań przemysłowych, często specjalistyczne i o unikatowych właściwościach.
 

- Poszukujemy wciąż nowych rozwiązań pozwalających na dostarczanie substancji łagodniejszych w oddziaływaniu. Mam tu na myśli szczególnie surowce stosowane do produkcji środków higieny osobistej, kosmetyków i detergentów. Tego dziś oczekują konsumenci – mówi Mirosław Siwirski.


Podejmowane przez PCC EXOL działania procentują wzrostem przychodów ze sprzedaży, zarówno ilościowym, jak i wartościowym. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za rok 2017 osiągnęły poziom 625,4 mln zł (+15,9% r/r). W minionym roku Grupa PCC EXOL wypracowała najwyższą w historii marżę brutto na sprzedaży o wartość 86,7 mln zł (+ 4,7 mln zł r/r). Zysk netto Grupy za 2017 wyniósł 18,2 mln zł, co stanowi ponad pięciokrotny wzrost wobec zysku netto za rok 2012, będącego pierwszym rokiem obecności Spółki na giełdzie.

Spółka inwestuje w zwiększenie zdolności produkcyjnych o 15 tys. ton rocznie. Realizacja tego projektu pozwoli na wzrost sprzedaży i wprowadzenie do oferty nowych, zaawansowanych technologicznie produktów. Część z nich to produkty, które znajdą zastosowanie w produkcji wysokiej jakości kosmetyków i środków higieny osobistej o łagodnym oddziaływaniu. Inne, będące produktami specjalistycznymi do zastosowań przemysłowych, będą dedykowane takim branżom, jak czyszczenie przemysłowe, produkcja papieru i przetwórstwo spożywcze. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na rok 2020.

Spółka dzięki inwestycjom, jak i intensywnie prowadzonym pracom badawczo-rozwojowym, jest w stanie sprostać aktualnym trendom rynkowym i wysokim oczekiwaniom klientów.
 

- Dzisiejszy rynek wymaga bardziej innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań. Naszą mocną stroną są zaawansowane, specjalistyczne i ekologiczne produkty często o unikatowych zastosowaniach – mówi Mirosław Siwirski Prezes Zarządu PCC EXOL SA - Atutem jest również indywidualne podejście do Klientów. Za nimi idzie profesjonalny serwis i wsparcie techniczne związane z konkretną aplikacją danej substancji.


PCC EXOL jest w gronie spółek dywidendowych, odkąd jest notowany na GPW w Warszawie. W 2017 roku Spółka wypłaciła najwyższą w swojej giełdowej historii dywidendę w wysokości 0,13 zł na akcję.

Spółka od 2016 jest obecna na rynku papier ów dłużnych. Łącznie Spółka wyemitowała dotąd obligacje o wartości 70 mln zł. Spółka w ten sposób dywersyfikuje i równoważy strukturę finansowania.

źródło: PCC EXOL
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ