Partner serwisu
19 marca 2018

Grupa MOL zakończyła budowę fabryki kauczuku

Kategoria: Z życia branży

Grupa MOL i JSR Corporation ogłosiły 19 marca br. oficjalną inaugurację fabryki kauczuku S-SBR. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, zakład dostarczy rocznie 60 tys. ton kauczuku i stworzy ponad 100 nowych miejsc pracy.

Grupa MOL zakończyła budowę fabryki kauczuku

Podczas ceremonii inauguracji nowego zakładu produkcyjnego w Tiszaújváros na Węgrzech obecni byli: Viktor Orbán, Premier Węgier, Zsolt Hernádi, prezes i dyrektor zarządzający Grupy MOL oraz Koichi Kawasaki, dyrektor zarządzający JSR Corporation.

Nowy zakład produkcyjny zapewni dostawy 60 tys. ton kauczuku styrenowo-butadienowego (S-SBR) rocznie. Jest to wysoce pożądany na całym świecie produkt chemiczny, którego główny składnik stanowi butadien, produkowany w sąsiednim zakładzie MOL, oddanym do użytku w 2015 roku. Dzięki charakterystycznej budowie molekularnej, kauczuk S-SBR jest cenionym na całym świecie surowcem, używanym do produkcji „przyjaznych dla środowiska” opon, które dzięki niskim oporom toczenia zapewniają niższe zużycie paliwa, ale też lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Budowa nowego zakładu rozpoczęła się w 2015 r. na podstawie zawiązanego dwa lata wcześniej joint venture pomiędzy MOL i JSR Corporation, które objęły odpowiednio 49% i 51% udziałów.

MOL rozszerza swoją ofertę petrochemiczną o jeden z najbardziej innowacyjnych produktów na rynku. Jesteśmy dumni z faktu, że MOL co roku jest w stanie poszerzać ofertę o kolejne, bardziej wyspecjalizowane i bardziej zyskowne produkty. Przed nami wciąż wiele pracy, jednak jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięcia strategicznego celu – stania się wiodącą firmą chemiczną w Europie Środkowej do roku 2030. – powiedział Zsolt Hernádi, prezes Grupy MOL.

Jednym z kluczowych elementów strategii Grupy jest rozszerzenie oferty petrochemicznej o kolejne produkty o wysokiej wartości, używane w przemyśle motoryzacyjnym, jak również opakowaniowym, budowlanym czy elektronicznym. Do roku 2030 w projekty petrochemiczne i chemiczne, firma planuje zainwestować 4,5 mld USD.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ