Partner serwisu
13 marca 2018

Grupa Azoty doceniona za relacje inwestorskie

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty zajęła wysokie 2 miejsce w badaniu oceniającym najlepsze relacje inwestorskie w 2017 roku, przeprowadzonym przez gazetę „Parkiet” oraz Izbę Domów Maklerskich. Statuetkę podczas uroczystej gali odebrał Paweł Łapiński, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. odpowiadający m.in. komunikację z rynkiem kapitałowym.

Grupa Azoty doceniona za relacje inwestorskie

Tegoroczny ranking relacji inwestorskich w spółkach giełdowych indeksu WIG30 wygrały spółki Cyfrowy Polsat i Tauron. W ocenie zarządzających i analityków najlepiej z rynkiem komunikują się Cyfrowy Polsat, ING Bank Śląski oraz LPP. Z kolei czytelnicy najwyżej ocenili Tauron, Grupę Azoty oraz PZU.

- W Grupie Azoty funkcjonują trzy spółki notowane na GPW, każda z nich ma swoje własne służby IR. Działania komunikacyjne grupy z rynkiem kapitałowym na poziomie korporacyjnym koordynuje biuro relacji inwestorskich jednostki dominującej - Grupy Azoty, którego prace nadzoruję bezpośrednio. W Biurze IR Tarnowa zatrudnione są trzy osoby, które biorą udział w wypełnianiu obowiązków informacyjnych, przygotowując i publikując raporty bieżące, ale także organizują spotkania z uczestnikami rynku kapitałowego i dbają o obecność w przestrzeni internetowej – mówi Paweł Łapiński. – W rozmowach z finansowymi inwestorami zagranicznymi oczekiwania informacyjne dotyczą przede wszystkim przyszłości Grupy Azoty, wizji działania i strategii w długim okresie, w horyzoncie co najmniej pięciu lat. W kraju rozmawiamy głównie o perspektywie najbliższego kwartału. Dla wszystkich inwestorów istotne są projekty inwestycyjne i efekty, które osiągnie Grupa Azoty po ich zrealizowaniu. Pytania bywają bardzo szczegółowe. Widać, że inwestorzy instytucjonalni są doskonale zorientowani w branży chemicznej. Inwestorzy indywidualni także zainteresowani są planami strategicznymi Grupy Azoty, a pytania dotyczą często planów dywidendowych.
 

Czytelnicy Parkietu bardzo wysoko ocenili relacje inwestorskie prowadzone przez Grupę Azoty. Wszystkim czytelnikom, którzy głosowali bardzo dziękuję. Dziękuję również mojemu zespołowi i wszystkim, którzy przyczynili się do tak dobrego wizerunku Grupy Azoty na rynku kapitałowym – dodaje.
 

Wyniki największego w Polsce badania relacji inwestorskich w spółkach indeksu WIG30 Giełdy Papierów Wartościowych, przygotowanego przez gazetę „Parkiet" oraz Izbę Domów Maklerskich ogłoszono podczas corocznej Konferencji Izby Domów Maklerskich w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

źródło: grupaazoty.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ