Partner serwisu
13 marca 2018

Grupa PSA będzie produkować samochody elektryczne na Słowacji

Kategoria: Elektromobilność

W ciągu najbliższych miesięcy Grupa PSA zamierza rozpocząć produkcję samochodów elektrycznych na Słowacji. Informację ujawnił dyrektor generalny francuskiego giganta, Carlos Tavares.

Grupa PSA będzie produkować samochody elektryczne na Słowacji

EV będą powstawać w fabryce zlokalizowanej w Trnawie, 45 km na wschód od Bratysławy. Grupa PSA planuje wytwarzać na Słowacji pojazdy oparte na platformie e-CMP (Common Modular Platform), zaprojektowanej wspólnie z chińskim Dongfeng. Platforma pozawala na produkcję samochodów elektrycznych i spalinowych na jednej linii montażowej. Jest przeznaczona do pojazdów miejskich i kompaktowych.

Nie sprecyzowano, za jakie konkretnie modele EV będzie odpowiadać fabryka w Trnawie. Obecnie w zakładzie budowane są Citroën C3 oraz Peugeot 208. Być może plany dotyczą zelektryfikowanej wersji drugiego z wymienionych modeli. Według zapowiedzi, elektryczna wersja Peugeota 208 ma trafić na rynek w 2019 r.

W 2017 r. Grupa PSA zapowiedziała, że zamierza zainwestować w Trnawie 165 milionów euro, jednak nie ujawniono wówczas planów co do produkcji samochodów elektrycznych.

Obecnie na Słowacji powstaje zeroemisyjny eUP! Volkswagena. Pojazd zjeżdża z taśm fabryki w Bratysławie.

Do 2025 r. Grupa PSA wprowadzi na rynek zelektryfikowane wersje wszystkich swoich samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów ciężarowych. Pięć marek koncernu –  Peugeot, Citroën, Opel, Vauxhall oraz DS – będzie oferować łącznie 40 modeli z napędem elektrycznym.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ