Partner serwisu
21 lutego 2018

ABB dostarczy 200 szybkich ładowarek do EV na Filipiny

Kategoria: Elektromobilność

ABB w ciągu trzech kolejnych lat dostarczy na rzecz firmy QEV Philippines 200 szybkich ładowarek Terra 53, przeznaczonych do samochodów elektrycznych.

ABB dostarczy 200 szybkich ładowarek do EV na Filipiny

Pierwsza partia, składająca się z czterech urządzeń, trafi do stolicy Filipin, Manilli, w pierwszym kwartale 2018 r.  Trzy ładowarki zostaną zainstalowane na stacjach paliw Shella,  w tym jedna na terenie SM Mall of Asia, jednego z największych centrów handlowych na świecie. Lokalizacja czwartej stacji ładowania zostanie ustalona w późniejszym okresie.

QEV Philippines to joint venture utworzona przez hiszpańskich oraz filipińskich inwestorów. Spółka prowadzi rozmowy z wieloma producentami w celu sprowadzenia do kraju większej ilości pojazdów elektrycznych. QEV zamierza uzyskać pomoc rządu w celu przerabiania co roku 10 000 pojazdów typu jeepney (najpopularniejszego środka transportu na Filipinach, busów bazujących na starych jeepach) na EV.

W założeniach, cały projekt pozwoli zaoszczędzić 350 milionów litrów ropy naftowej rocznie. ABB prowadzi działalność w ponad 100 krajach na świecie, zatrudniając około 135 000 pracowników.

źródło: orpa.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ