Partner serwisu
21 lutego 2018

PKN ORLEN osiągnął sprzedaż na poziomie 100 milionów litrów paliwa lotniczego

Kategoria: Aktualności

PKN ORLEN osiągnął sprzedaż na poziomie 100 milionów litrów paliwa lotniczego na międzynarodowym lotnisku im. Vaclava Havla w Pradze. Koncern prowadzi działalność w tym międzynarodowym porcie od 1 kwietnia 2017 r.

PKN ORLEN osiągnął sprzedaż na poziomie 100 milionów litrów paliwa lotniczego

Po zaledwie dziesięciu miesiącach działalności, możemy pochwalić się 20% udziałem rynku sprzedaży paliwa lotniczego w Pradze. Oznacza to, że jesteśmy drugim największym dostawcą paliw zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych linii lotniczych w tym porcie. To bardzo konkurencyjny rynek, dlatego na bieżąco monitorujemy sytuację, szukając okazji do dalszego rozwoju naszej działalności w tym obszarze – zaznaczył Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży.


Produkt dostarczany jest z pobliskiej rafinerii w Kralupach zarządzanej przez UNIPETROL, spółkę  z Grupy ORLEN, która jest jednym producentem paliwa lotniczego JET A-1 na rynku czeskim. Z kolei za usługę tankowania odpowiada Czech Airlines Handling, a.s., certyfikowany agent lotniskowy, posiadający długoletnie doświadczenie w tankowaniu statków powietrznych.


Na lotnisku w Pradze PKN ORLEN dostarcza paliwo lotnicze do skrzydeł samolotów największych międzynarodowych przewoźników lotniczych m.in.: Czech Airlines, Qatar Airways, UPS, KLM, Air France, Travel Service.

źródło: PKn ORLEN
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ