Partner serwisu
20 lutego 2018

W Wielkiej Brytanii powstanie sieć ultraszybkiego ładowania samochodów elektrycznych

Kategoria: Elektromobilność

Według doniesień medialnych, National Grid zamierza zainstalować w Wielkiej Brytanii ultraszybkie stacje ładowania do pojazdów elektrycznych.  W ramach nowej sieci, co ok. 80 km (50 mil) zostaną umieszczone ładowarki o mocy do 350 kW.

W Wielkiej Brytanii powstanie sieć ultraszybkiego ładowania samochodów elektrycznych

Plany National Grid obejmują uruchomienie 50 ultraszybkich stacji na terenie Anglii, Szkocji oraz Walii. Urządzenia pozwolą na naładowanie baterii samochodów elektrycznych w czasie od pięciu do dwunastu minut. Dotyczy to oczywiście modeli, które mogą przyjąć moc na poziomie 350 kW. Obecnie takie EV nie są dostępne na rynku, jednak pojawią się w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych lat. Koszt projektu wyniesie od 500 milionów do miliarda funtów.

National Grid nie jest jedynym podmiotem planującym rozbudowę na Wyspach infrastruktury ultraszybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Stacje o mocy 350 kW w Wielkiej Brytanii zamierza stawiać także konsorcjum IONITY, wspierane przez BMW, Daimlera, Forda oraz Grupę Volkswagena.

National Grid wchodzi w skład 100 największych spółek notowanych na London Stock Exchange. Przedsiębiorstwo zajmuje się przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej oraz gazu ziemnego.

źródło: orpa.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ