Partner serwisu
16 lutego 2018

Renault otwiera salon dedykowany samochodom elektrycznym

Kategoria: Elektromobilność

16 lutego Renault otworzy w Sztokholmie swój pierwszy salon dedykowany wyłącznie samochodom elektrycznym.

Renault otwiera salon dedykowany samochodom elektrycznym

Osoby odwiedzające Renault Electric Vehicle Experience Center będą miały okazję zapoznać się z gamą modelową EV francuskiego producenta oraz uzyskać informacje na temat elektromobilności. Salon zostanie zlokalizowany w Täby Centrum, jednym z największych centrów handlowych w Szwecji.

Jesteśmy szczęśliwi otwierając salon, który pozwoli nam zainteresować ludzi elektromobilnością, umożliwić im zdobycie wiedzy na jej temat oraz dać szansę na podzielnie się nowymi pomysłami. Jako europejski lider w zakresie EV, będziemy w stanie nawiązać kontakt ze społeczeństwem i pomożemy zrozumieć możliwości i korzyści związane z jazdą samochodem elektrycznym - powiedział Gilles Normand, dyrektor Renault ds. samochodów elektrycznych.

W salonie powstaną wyodrębnione strefy, w tym wystawa pojazdów elektrycznych Renault oraz stanowiska, na których odwiedzający uzyskają informacje na temat infrastruktury ładowania, regulacji prawnych w zakresie elektromobilności, subsydiów, warunków zakupu EV, jak również miejsca przeznaczone do odpoczynku i prowadzenia dyskusji. Klienci będą oczywiście mieli możliwość zakupu elektrycznych modeli Renault, a także ich przetestowania. W wyborze odpowiedniego pojazdu pomogą wykwalifikowani doradcy.

Na podstawie planu strategicznego Alliance 2022, Alians Renault-Nissan-Mitsubishi do 2022 r. wprowadzi na rynek 12 nowych modeli całkowicie elektrycznych. Ponadto, w ramach konsorcjum E-VIA FLEX-E, francuski Renault zamierza rozwijać sieć ultraszybkiego ładowania w Europie.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ