Partner serwisu
05 lutego 2018

Solaris dostarczył 12 autobusów elektrycznych do Bergamo

Kategoria: Elektromobilność

3 lutego Solaris przekazał 12 autobusów elektrycznych przewoźnikowi z Bergamo. To pierwsze tego typu pojazdy polskiego producenta we Włoszech. W marcu kolejnych 10 Urbino electric zasili flotę ATM w Mediolanie.

Solaris dostarczył 12 autobusów elektrycznych do Bergamo

Dla firmy Solaris, która do tej pory dostarczyła do Włoch blisko 850 pojazdów, zamówienia z Bergamo i Mediolanu to kolejny dowód na uznanie jakim cieszy się na tamtejszym rynku. W uroczystym przekazaniu pierwszych elektrycznych Solarisów we Włoszech udział wziął włoski minister środowiska Maurizio Martina oraz burmistrz Bergamo Giorgio Gori.

Bardzo mnie cieszy zaufanie włoskich klientów do naszej marki. Bergamo dołączyło do wielu miast Półwyspu Apenińskiego, w których jeżdżą Solarisy, stawiając jednocześnie na sprawdzony i doceniony przez branżę model Urbino 12 electric. Pojazd nagrodzony tytułem „Bus of the Year 2017” - powiedział Zbigniew Palenica, wiceprezes zarządu Solarisa.

Przeznaczone na rynek włoski Urbino electric są napędzane osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 2 x 125 kW. Energia elektryczna magazynowana jest w zestawie baterii typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh. W obu pojazdach producent zastosował nowoczesny pulpit dotykowy własnej konstrukcji. Do uzupełniania energii wykorzystywana jest ładowarka z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch autobusów z mocą 40 kW.

O ile dwanaście Urbino electric dla ATB Bergamo będzie pierwszymi autobusami Solarisa w tym mieście, o tyle w Mediolanie są już one bardzo dobrze znane. W 2014 i 2015 r. polska firma przekazała przewoźnikowi ATM Milano 125 autobusów Urbino 12. W 2017 r. Solaris dostarczył do Włoch łącznie 225 pojazdów. Największy kontrakt w historii polskiego producenta również pochodzi z rynku włoskiego – rzymska firma Cotral zamówiła 360 autobusów InterUrbino.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ