Partner serwisu
05 lutego 2018

Paweł Stańczyk zajmie się logistyką w PKN Orlen

Kategoria: Aktualności

Dawny prezes spółki OLPP od lutego 2018 r. został Dyrektorem Wykonawczym ds. Logistyki w PKN Orlen.

Paweł Stańczyk zajmie się logistyką w PKN Orlen

Paweł Stańczyk był związany z OLPP od czerwca 2016 r., gdy został powołany w skład Rady Nadzorczej OLPP. 1 lipca 2016 r. delegowany do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu, na stanowisko p.o. Prezesa Zarządu, by ostatecznie zostać Prezesem Zarządu OLPP we wrześniu 2016 r. Pożegnał się z OLPP 2 stycznia 2018 r., która została połączona z PERN, mając na swoim koncie liczne sukcesy, m.in. skutecznie przeprowadzone połączenie OLPP i PERN oraz uzyskanie rekordowych wyników OLPP w latach 2016-2017.

Zarządzanie obszarem logistyki w PKN Orlen, największej firmie paliwowej w całej Europie Środkowo-Wschodniej, to dla mnie wyzwanie, które chętnie podjąłem. Uważam, że sprawna i nowoczesna infrastruktura logistyczna jest jednym z elementów przewagi konkurencyjnej PKN Orlen i będę to wzmacniał. W czasach wszechobecnej informatyzacji i automatyki szybki postęp technologiczny dokonuje się także w obszarze logistyki, a PKN Orlen już teraz dysponuje unikalnym w branży rozwiązaniem informatycznym, które wspomaga zarządzaniem skomplikowanym łańcuchem dostaw składającym się z sieci terminali paliw, lądowych i morskich baz przeładunkowych, czy sieci rurociągów surowcowych i produktowych – powiedział Paweł Stańczyk w rozmowie z BiznesAlert.

Nowy dyrektor wykonawczy ds. logistyki w PKN Orlen jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także ekspertem Krajowej Izby Gospodarczej. Przez wiele lat był związany z obszarem inwestycji oraz planowania strategicznego. Od 2006 do 2016 r. był Zastępcą Prezydenta Miasta Ostrołęki. Odpowiadając m.in. za kształtowanie polityki przestrzennej miasta, ochronę środowiska oraz utrzymanie i eksploatację obiektów i urządzeń komunalnych, inicjował i koordynował złożone projekty inwestycyjne. Wcześniej pracował jako zastępca dyrektora ds. inwestycji zagranicznych i rozwoju gospodarczego w Departamencie Strategii i Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Odbył staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu. W latach 2002-2006 związany ze stołecznym samorządem – był przewodniczącym Rady Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, przewodniczył również komisji planowania i budżetu.

źródło: paliwa.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ