Partner serwisu
01 lutego 2018

Grupa Azoty „Police” S.A. sponsorem halowego mistrza Europy

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zawarła umowę sponsorską z Marcinem Lewandowskim, jednym z najlepszych biegaczy starego kontynentu. Umowa zakłada współpracę spółki na zasadzie wyłączności z aktualnym halowym mistrzem Europy w biegu na 1500 metrów.

Grupa Azoty „Police” S.A. sponsorem halowego mistrza Europy

- Nasza Grupa wyznacza sobie ambitne cele biznesowe. Wiemy, że ambicji i woli walki nie brakuje również Marcinowi Lewandowskiemu. Na bieżni daje z siebie wszystko. Witamy go w załodze z nadzieją, że najbliższy rok zaowocuje świetnymi wynikami Marcina na stadionach, nie tylko Europy, ale też świata. Jesteśmy przekonani, że jego sukcesy przełożą się na wzmocnienie pozytywnego wizerunku marki Grupa Azoty – mówi Ewa Prüffer, kierownik Biura Public Relations polickiej spółki.

Najbliższe starty zawodnika planowane są w lutym, podczas World Indoor Tour, cyklu halowych mityngów lekkoatletycznych, organizowanych zimą przez IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) oraz podczas kulminacji sezonu halowego - mistrzostw świata na początku marca 2018 r. w Birmingham. W Polsce zobaczymy policzanina z logo Grupa Azoty na stroju już 15 lutego podczas Copernicus Cup w Toruniu.

- Cieszę się, że mogę współpracować z Grupą Azoty w Policach, spółką kluczową dla miasta oraz dla całego regionu, z którymi jestem silnie związany – podkreśla Marcin Lewandowski. – Moim tegorocznym celem jest pobicie rekordu życiowego, a nawet rekordu Polski. Chcę też wrócić latem z Berlina ze złotym medalem Mistrzostw Europy – zapowiada.

Marcin Lewandowski urodził się 13 czerwca 1987 r. w Szczecinie. Karierę sportową zaczynał w 2002 r. Specjalizuje się w biegach średnich, głównie w biegu na 800 metrów i 1500 metrów. W Europie jest w tej chwili w pierwszej trójce najlepszych na dystansie 1500 metrów, a na świecie mieści się w pierwszej dziesiątce. Rok temu w Belgradzie, podczas Halowych Mistrzostw Europy, zdobył złoty medal.

Na Mistrzostwach Świata w 2017 r. w Londynie na dystansie 1500 metrów uzyskał rezultat 3:36,02, o ponad 17 sekund lepszy od ustanowionego podczas drużynowych mistrzostw Europy we Francji w tym samy roku. Może poszczycić się najlepszym czasem na dystansie 1000 metrów w historii polskiej lekkoatletyki - udało mu się zejść na tym dystansie poniżej 2,15 (2: 14,13), dokonał tego w 2016 r.

Jest również wicemistrzem Europy na 800 metrów. Tytuł ten uzyskał w Amsterdamie w 2016 r. osiągając czas 1: 45,54; w tym samym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Rio zajął na tym dystansie szóste miejsce z czasem lepszym o półtorej sekundy.

źródło: Grupa Azoty
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ