Partner serwisu
31 stycznia 2018

PERN skutecznie realizuje strategię: jest już kontrakt na nowe zbiorniki w Gdańsku

Kategoria: Aktualności

Pojemność magazynowa parku zbiornikowego w Gdańsku w ciągu najbliższych dwóch lat przekroczy 1 mln m³ – to efekt podpisanej właśnie umowy z konsorcjum Mostostal Płock i Mostostal Warszawa w sprawie budowy dwóch nowych zbiorników na ropę - po 100 tys. m³ każdy.

PERN skutecznie realizuje strategię: jest już kontrakt na nowe zbiorniki w Gdańsku

Inwestycja jest podyktowana oczekiwaniami klientów, którzy w coraz większym stopniu dywersyfikują dostawy surowca. Jest to także jeden z elementów budowy niezależności energetycznej naszego kraju.

Obecnie w Bazie w Gdańsku znajduje się 18 zbiorników o łącznej pojemności 900 tys. m³. Do przetargu na budowę nowych pojemności zgłosiło się dwóch oferentów. PERN wybrał ofertę konsorcjum Mostostal Płock i Mostostal Warszawa jako najkorzystniejszą. Wartość kontraktu sięgnie prawie 143 mln zł.
 

– Rozbudowa naszych pojemności magazynowych to konieczność bo oczekują tego nasi klienci – podkreślił Tadeusz Zwierzyński, Wiceprezes Zarządu PERN. - Coraz więcej ropy trafia do nas drogą morską. Dlatego zdecydowaliśmy o realizacji tego projektu. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że budowa nowych pojemności w gdańskiej bazie to dopiero początek ambitnego programu inwestycyjnego, który sięga 2020 roku - dodał Tadeusz Zwierzyński.


Jeszcze w 2018 roku PERN zamierza zakończyć I etap rozbudowy pojemności w obszarze paliw. Chodzi o niemal 130 tys. m³. Nowe zbiorniki powstaną tam gdzie jest największy popyt klientów - czyli w bazach w Nowej Wsi Wielkiej i Koluszkach.

- Do realizacji projektu przystąpimy niezwłocznie po podpisaniu kontraktu. Na wybudowanie zbiorników mamy 25 miesięcy, co oznacza, że w pierwszym kwartale 2020 roku PERN będzie miał już do dyspozycji nowe pojemności magazynowe – podkreślił Maciej Barycki, prezes Mostostal Płock.

źródło: PERN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ