Partner serwisu
31 stycznia 2018

Politechnice Łódzkiej przybyło absolwentów

Kategoria: Aktualności

29 stycznia uroczyście zainaugurowano XIX edycję studiów podyplomowych "Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych" na Politechnice Łódzkiej. Do tej pory kierunek ukończyło kilkaset osób, które pracują m.in. w zakładach Orlenu, Anwilu i Grupy Azoty.

Politechnice Łódzkiej przybyło absolwentów

Uroczystość otworzył dziekan Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska dr hab. inż. Piotr Kazimierski prof. ndzw. Politechniki Łódzkiej.

W ciągu 18 edycji studiów mamy niemal 700 absolwentów. Dla wielu z nich ukończenie kierunku stało się ważnym impulsem w rozwoju ich karier zawodowych. Jesteśmy przekonani, że studia podyplomowe przynoszą obopólną korzyść w zakresie rozwoju i poszerzania szybko rozwijającej się wiedzy technicznej i organizacyjnej, zarówno dla kadry pracującej w przemyśle i administracji państwowej, jak również dla nas, pracowników naukowo-dydaktycznych wydziału. Stoimy na stanowisku, że każdy inżynier co 5-10 lat powinien przejść takie studia, aktualizujące i odświeżające wiedzę, szczególnie w nowych dziedzinach i technologii - powiedział.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele zakładów chemicznych: PKN ORLEN S.A., ANWIL S.A., Grupa Azoty S.A.; a także Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy. Nie mogło zabraknąć inicjatora i Kierownika Studiów Podyplomowych, dr hab. inż. Adama Markowskiego prof. ndzw. Politechniki Łódzkiej. Byli także goście specjalni - grafik i malarz Henryk Płóciennik, którego prace były nagrodami dla wyróżnionych absolwentów oraz himalaista i prezes Polskiego Związku Alpinizmu, dr inż. Piotr Pustelnik, który wygłosił wykład inauguracyjny "Granica ryzyka akceptowanego w górach". Prezentacja okraszona była efektownymi zdjęciami z wypraw na najwyższe góry świata.

Po krótkich wystąpieniach przedstawicieli uczelni i przemysłu wręczono świadectwa ukończenia XVII i XVIII edycji studiów podyplomowych "Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych". Uroczystości przyglądali się studenci, którzy dopiero zaczynają naukę na tym kierunku. Oni podobne dyplomy będą odbierać na następnym tego typu wydarzeniu.

fot. BMP
Zenon Galewski
2018-01-31
Gratulacje I wyrazy najwyższego uznania dla Guru bezpieczeństwa procesowego I mojego przyjaciela prof Adama Markowskiego.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ