Partner serwisu
24 stycznia 2018

30 milionów ton na dobry początek nowego roku

Kategoria: Aktualności

W ubiegłym tygodniu ANWIL wyprodukował 30-milionową tonę nawozów azotowych, których – pod względem mocy wytwórczych – jest drugim producentem w kraju i dziesiątym na Starym Kontynencie.

30 milionów ton na dobry początek nowego roku

Włocławska spółka z Grupy ORLEN rozpoczęła produkcję nawozów 47 lat temu, a pierwszą tonę saletry amonowej wytworzyła już 17 grudnia 1971 roku.

Od lat 90. instalacja produkcji saletry jest systematycznie modernizowana, natomiast w 2000 roku uruchomiono instalację do wytwarzania saletrzaku (który ANWIL sprzedaje pod marką CANWIL), dzięki czemu moce wytwórcze spółki w obszarze nawozów wzrosły do średnio miliona ton rocznie.

Jarosław Ptaszyński, Członek Zarządu ANWIL S.A., Dyrektor Operacyjny tak skomentował fakt wytworzenia okrągłego wolumenu: Wyprodukowanie 30 milionów ton nawozów było możliwe dzięki ciągłemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy naszych pracowników, zwiększeniu efektywności produkcyjnej, a także stałemu podnoszeniu dostępności operacyjnej instalacji. Liczę na to, że rozpoczęcie nowego roku od wytworzenia okrągłego – 30-milionowego – tonażu okaże się dobrym prognostykiem na przyszłość i czekające nas w kolejnych miesiącach wyzwania biznesowe.

źródło: ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ