Partner serwisu
23 stycznia 2018

PKN ORLEN: Orły Bezpieczeństwa rozdane

Kategoria: Aktualności

PKN ORLEN nagrodził wykonawców zewnętrznych pracujących bezpiecznie

PKN ORLEN: Orły Bezpieczeństwa rozdane

Spółka PETRO WodKan otrzymała od PKN ORLEN nagrodę główną w II edycji konkursu „Bezpieczny Wykonawca Zewnętrzny”. Statuetkę złotego „Orła Bezpieczeństwa” odebrał Marek Sieradzki szef działu przygotowania produkcji tej firmy. Wyróżnienie i statuetkę srebrnego „Orła Bezpieczeństwa” przyznano spółce Siemens Polska, w imieniu której nagrodę odebrał członek Zarządu Marek Należyty. Zwycięzcy konkursu nagrodzeni tytułem „Bezpieczny Wykonawca” uprawnieni są do posługiwania się nim przez okres najbliższych 2 lat, również w relacjach ze swoimi potencjalnymi klientami.

„Bezpieczny Wykonawca Zewnętrzny”

To organizowany przez PKN ORLEN konkurs, służący upowszechnianiu i propagowaniu najlepszych praktyk stosowanych w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy, a także promowaniu pracujących bezpiecznie wykonawców. Wyróżnienia przyznane przez Koncern są także potwierdzeniem najwyższych standardów jakie stosują kontraktorzy w zarządzaniu bezpieczeństwem.

W konkursie mogą wziąć udział firmy, które w ciągu ostatnich dwóch lat prowadziły prace inwestycyjne lub remontowe w PKN ORLEN i w tym czasie nie zanotowały żadnych wypadków na terenie Grupy ORLEN.

Kapituła konkursu ocenia przede wszystkim rozwiązania systemowe dotyczące zarządzania BHP, osiągnięcia w zakresie poprawy warunków pracy, funkcjonowanie służb wykonawcy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, standardy nadzoru w realizacji prac szczególnie niebezpiecznych na terenie Grupy ORLEN oraz dodatkowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Ponadto uczestnicy konkursu oceniani są wg „Systemu ocen bhp wykonawcy” stosowanego w Spółce. Zgodnie z regulaminem w firmach, które zgłosiły się do konkursu jest przeprowadzony audyt w celu weryfikacji informacji podanych w ankiecie konkursowej. Audyty potwierdzające zgodność informacji zawartych w ankietach ze stanem faktycznym umożliwiają dalszą ocenę pretendentów do nagrody.

Złote Orly Bezpieczeństwa

W II edycji komisja konkursowa jednogłośnie podjęta decyzję o przyznaniu złotego „Orła Bezpieczeństwa” firmie PETRO WodKan. Wyróżnienie i statuetkę srebrnego „Orła Bezpieczeństwa” przyznano natomiast SIEMENS Sp. z o.o. Zdaniem członków komisji konkursowej o kolorze przyznanych statuetek zdecydowały ułamki punktów w ocenie końcowej.

Podziękowanie za szczególny wkład w promowanie zasad BHP oraz zaangażowanie w podnoszenie kultury bezpieczeństwa skierowano również do firmy CKTiS, w imieniu której dyplom odebrała Iwona Maciejczyk dyrektor handlowy, oraz do firmy BUD-MAL, którą reprezentował właściciel Sławomir Budka.

Nagrody i wyróżnienia laureatom II edycji konkursu „Bezpieczny Wykonawca Zewnętrzny” w imieniu Zarządu PKN ORLEN wręczyli podczas wczorajszej uroczystości: Maria Sosnowska, Członek Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów, Dariusz Loska, Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Mariusz Broniszewski p.o. Dyrektora Wykonawczego ds. Zakupów.

Nawet 200 firm remontowych

Jak wynika ze statystyk, liczba firm uczestniczących w pracach remontowych na terenie obiektów PKN ORLEN w Płocku wacha się w skali roku od 100 do 200, i uzależniona jest od kumulacji prac zaplanowanych w poszczególnych latach.

źródło: PKN ORLEN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ