Partner serwisu
16 stycznia 2018

Silesia City Center ze stacją ładowania samochodów elektrycznych

Kategoria: Elektromobilność

Konieczność dbania o środowisko naturalne zwiększa się wraz z rozwojem technologii. Centrum Handlowe Silesia City Center wdraża kolejne proekologiczne rozwiązania. Po uruchomieniu bezpłatnego parkingu dla rowerów i stacji rowerów miejskich City by bike, przyszedł czas na stację ładowania samochodów elektrycznych.

Silesia City Center ze stacją ładowania samochodów elektrycznych

Trend samochodów elektrycznych coraz bardziej widoczny jest na śląskich drogach. W pełni elektryczne auta mają wiele zalet. Ich nadrzędną cechą jest brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery, co niebagatelnie wpływa na czystość środowiska.

Propagatorem wdrażania proekologicznych rozwiązań jest katowickie centrum handlowe – Silesia City Center, które udostępniło na parkingu naziemnym najnowocześniejszą stację ładowania samochodów elektrycznych należącą do sieci Greenway.

Dbałość o środowisko naturalne i podążanie za nowymi technologiami jest dla nas bardzo ważne. Zdajemy sobie sprawę, że wśród naszych klientów są osoby posiadające samochody elektryczne, dlatego uruchomiliśmy stację ładowania tego typu pojazdów. Jest ona czynna całą dobę. Przez najbliższe kilka miesięcy będzie można korzystać z niej bezpłatnie – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.

W przyszłości, aby naładować swojego elektryka, trzeba będzie zarejestrować się na stronie greenwaypolska.pl i otrzymać specjalną kartę dostępową. Stacja wspiera ładowanie wszystkich samochodów elektrycznych obsługujących standardy: CHAdeMO, CCS oraz AC Type-2. Dwa pierwsze umożliwiają ładowanie prądem stałym (DC), czyli szybkie do 50 kW, ostatni - ładowanie prądem zmiennym (AC) do 43 kW. Zainstalowane urządzenie marki Delta obsługuje równocześnie nawet trzy pojazdy. Ładowanie baterii 20-40 kW zajmuje maksymalnie do 40 minut.

Silesia City Center to kolejne miejsce w Polsce oferujące możliwość naładowania samochodu elektrycznego. Troska o środowisko naturalne – poprzez wdrażanie najnowocześniejszych technologii – jest wizytówką największego centrum handlowego na Śląsku.

źródło: newseria.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ