Partner serwisu
07 grudnia 2017

W CIECH Soda Polska w Janikowie zakończyła się kolejna inwestycja

Kategoria: Aktualności

W elektrociepłowni CIECH Soda Polska w Janikowie zakończyła się budowa nowego komina, będącego elementem nowej instalacji do oczyszczania spalin. Zakończona inwestycja to część trwających w Janikowie i Inowrocławiu prac nad budową proekologicznej oraz opartej na najnowocześniejszych technologiach instalacji odsiarczania i odazotowania spalin. Dzięki temu oba zakłady będą spełniać najbardziej wyśrubowane normy ochrony środowiska w zakresie emisji do atmosfery.

W CIECH Soda Polska w Janikowie zakończyła się kolejna inwestycja

Jednym z najważniejszych realizowanych obecnie projektów inwestycyjnych Grupy CIECH w zakresie ochrony środowiska jest program mający znacząco ograniczyć emisję dwutlenku siarki, tlenków azotu oraz pyłów do atmosfery. Podstawą projektu jest budowa instalacji odsiarczania i odazotowania spalin w dwóch elektrociepłowniach należących do spółki CIECH Soda Polska. Dzięki budowie tych instalacji, zakłady w Janikowie oraz Inowrocławiu będą jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska, spełniając nie tylko standardy emisyjne obowiązujące obecnie, ale również planowane nowe restrykcyjne wymagania dotyczące ochrony powietrza atmosferycznego.

8 instslacji odazotowania spalin
W sumie do 2018 roku Spółka odda do użytku osiem instalacji odazotowania spalin w technologii SCR („Selektywna redukcja katalityczna”), w tym cztery w elektrociepłowni w Janikowie oraz dwie instalacje odsiarczania spalin oparte o technologię WFGD („Wet Flue Gas Desulfurization”), w elektrociepłowniach CIECH Soda Polska w Janikowie i w Inowrocławiu. Proces odsiarczania metodą WFGD powoduje powstawanie pary wodnej w absorberze, co skutkuje emisją widocznego strumienia oczyszczonych spalin, które w zasadzie są strumieniem pary wodnej.

Z troską o środowisko
Prowadzone w CIECH Soda Polska projekty inwestycyjne są wyrazem naszej troski o środowisko. Systematycznie doskonalimy efektywność wykorzystania surowców i energii, redukujemy emisję zanieczyszczeń i prowadzimy racjonalną gospodarkę odpadową. Dbamy również o to, by nasze zakłady nie były uciążliwe dla sąsiadujących z nimi społeczności lokalnych, czemu służą zarówno inwestycje służące zmniejszeniu emisji spalin, jak i ograniczenia hałasu generowanego przez nasze zakłady – mówi Zbigniew Paszkowicz, Prezes Zarządu CIECH Soda Polska.

Działania inwestycyjne realizowane przez CIECH Soda Polska prowadzone są przez międzynarodowy zespół inżynierów, najlepszych profesjonalistów w swoich branżach, którzy realizują te projekty w oparciu o technologie uznane przez europejskie konkluzje BAT („Best Available Techniques”) za najlepsze dostępne techniki w branży ochrony środowiska.

Tylko w latach 2014-2016 Grupa CIECH przeznaczyła na inwestycje związane z ochroną środowiska ponad 200 mln zł.

źródło: CIECH Soda Polska
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ