Partner serwisu
23 listopada 2017

PGNiG dostawcą gazu sprężonego do nowej stacji CNG w Sanoku

Kategoria: Aktualności

PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. (PGNiG OD) podpisało umowę z Sanockim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (SPGK) na dostawę ekologicznego paliwa CNG. W ciągu dwóch lat wolumen dostaw wyniesie co najmniej 0,65 mln m3.

PGNiG dostawcą gazu sprężonego do nowej stacji CNG w Sanoku

W ramach realizacji Umowy podpisanej 22 listopada br. przez AUTOSAN sp. z o.o. i Gminę Miejską Sanoka do Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej trafią 3 sztuki 10-metrowych SANCITY 10LF z silnikami diesla oraz 8 sztuk 12-metrowych SANCITY 12LF CNG z napędem na sprężony gaz ziemny CNG.

Zgodnie z wymaganiami Zamawiającego autobusy będą bardzo bogato wyposażone.

Ich kompletacja obejmuje m.in. automatyczną skrzynię biegów, automatyczny system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, centralny układ smarowania, całopojazdową klimatyzację, zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie LED, systemy informacji pasażerskiej, zliczania pasażerów i monitoringu, automat biletowy.

Umowa na dostawę autobusów do Sanoka zostanie zrealizowana do końca października 2018

Powstanie także całodobowa stacja tankowania CNG, z której będą mogli korzystać również klienci indywidualni. Tym samym Sanok dołączy do polskich miast korzystających z ekologicznego transportu, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza i zdrowia jego mieszkańców.

Umowa z SPGK w Sanoku jest naturalną konsekwencją październikowego porozumienia o współpracy pomiędzy PGNiG OD i Autosanem, której efektem ma być kompleksowa oferta sprzedaży ekologicznych autobusów napędzanych paliwem gazowym, a także zapewnienie infrastruktury oraz dostaw paliwa CNG i LNG dla obecnych i przyszłych Klientów - powiedział Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu PGNiG SA. Dzisiejsze wydarzenie, to dowód na to, że od deklaracji do konkretnych działań droga może być bardzo krótka - dodał.

Nowa stacja tankowania powstanie przy ul. Jana Pawła II 59. 24-godzinną dostępność stacji zapewni w ciągu dnia obsługa handlowa, a wieczorami terminal płatniczy do samoobsługi.

Decyzja o budowie w Sanoku stacji tankowania gazem CNG jest poparta dogłębną analizą. To efekt uzyskania u naszego partnera zarówno konkurencyjnej ceny w stosunku do innych tradycyjnych paliw, ale także determinacja w walce o czystsze powietrze w mieście – powiedział p. Zbigniew Magryta, Prezes Zarządu SPGK w Sanoku.

Cieszy nas, że w Sanoku zarówno lokalny biznes jak i władze miasta wybrały atrakcyjne warunki handlowe oferowane przez PGNiG oraz doceniły ekologiczny aspekt sprężonego gazu ziemnego w transporcie i komunikacji – powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG OD. – Warto wspomnieć, że wspólna oferta PGNiG z Autosanem zaoferuje przyszłym Klientom konkurencyjną stawkę wozokilometra oraz wysoką dyspozycyjności w okresie 10 lat eksploatacji. To pozwoli pokryć zarówno koszt zakupu autobusu gazowego, jak i finansowanie oraz pełne koszty obsługi, naprawy i zastosowania paliwa gazowego – dodał.

Rozwój taboru ekologicznych autobusów w Sanoku

Realizacja umowy pozwoli na rozwój taboru ekologicznych autobusów w Sanoku do ok. 15 w perspektywie 3-5 lat – nowe autobusy zastąpią bowiem część starych, wyeksploatowanych pojazdów zasilanych olejem napędowym. Już do końca października 2018 r., do Sanoka trafi 11 niskoemisyjnych autobusów wyprodukowanych przez Autosan, w tym 8 gazowych – powiedział Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro.

Fakt podpisania współpracy pomiędzy PGNiG OD oraz AUTOSAN sp. z o.o. wynikał wyłącznie z badania potrzeb Klientów, rozważających zakup autobusów gazowych. Informacja o tym, że to właśnie w naszym mieście - Sanoku urealniona zostaje nie tylko dostawa autobusów gazowych, ale również weryfikacja działającego porozumienia jest niezmiernie istotna - powiedział Michał Stachura - Prezes Zarządu AUTOSAN sp. z o.o.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Zawiedziony
2019-07-04
W sanoku nadal nie sprzedają CNG indywidualnym użytkownikom. :(
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ