Partner serwisu
21 listopada 2017

Polwax: Wzrost przychodów w III kwartale

Kategoria: Aktualności

Spółka Polwax odnotowała wzrost sprzedaży i przychodów we wszystkich najważniejszych grupach produktowych. Zwiększyły się także przychody z działalności laboratorium, świadczonej dla klientów zewnętrznych. Wypracowane w III kwartale przychody całkowite Spółki były wyższe o ponad 4,5 % w porównaniu z ubiegłym rokiem. 

Polwax: Wzrost przychodów w III kwartale

Odnotowaliśmy bardzo dobrą sprzedaż w grupach produktów przeznaczonych dla przemysłu, środkach ochrony antykorozyjnej, antyzbrylaczach do nawozów i woskach przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Ponad nasze wcześniejsze założenia wzrosła też sprzedaż klejów typu HotMelt, oraz mas modelowych – podsumowuje wyniki Dominik Tomczyk, prezes zarządu Polwax SA. – Tak jak zapowiadaliśmy kilka miesięcy temu w II półroczu zintensyfikowaliśmy działania pro sprzedażowe i już w tych wynikach widzimy pierwsze tego efekty. Polska i europejska gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie. Ruszyło wiele inwestycji i widzimy już, że to przekłada się na zamówienia naszych klientów. Liczymy, że to będzie miało wpływ na sprzedaż w kolejnych kwartałach. – podsumowuje D. Tomczyk

Czynnikiem determinującym sytuację na rynku, była w dużej mierze obniżka cen produktów parafinowych wbrew tendencjom na rynku ropy.  

Kolejny raz podkreślamy, że wyniki naszej Spółki – trzeba rozpatrywać zawsze w ujęciu rocznym. Działamy w tak różnorodnych obszarach i na tak wielu rynkach, że patrzenie na nas przez pryzmat wyników 1 kwartału – czy też półrocza zawsze będzie obarczone dużym błędem – wyjaśnia prezes Tomczyk.

W wynikach III kwartału widać już wyraźnie zaangażowanie spółki w realizację inwestycji

W tym roku przeznaczono już na ten cel ponad 22 miliony złotych. Zysk netto Polwax S.A. w III kwartale 2017 roku wyniósł 8 091 tys. zł i był niższy o 331 tysięcy złotych niż rok wcześniej.

Nie publikowaliśmy dotychczas prognoz wyników i nie zamierzamy tego zmieniać, ale widzimy poprawę wielu wskaźników rynkowych w porównaniu z ubiegłym rokiem. To tyle, jeżeli chodzi o makroekonomię, wracając na nasze podwórko to również nasze biuro R&D od strony opracowania nowych produktów i handel, który je potem lokuje na rynku – zapowiada ciekawe najbliższe miesiące. Spółka wykorzystuje każdą możliwość zwiększenia sprzedaży i uzyskania satysfakcjonującego poziomu marż - zapewnia prezes Spółki.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ