Partner serwisu
21 listopada 2017

Otwarcie nowej siedziby Gazowni w Wałbrzychu

Kategoria: Aktualności

20 listopada Polska Spółka Gazownictwa oficjalnie oddała do użytku nowy budynek Gazowni w Wałbrzychu, która jest jedną z 14 podlegających Oddziałowi we Wrocławiu.

Otwarcie nowej siedziby Gazowni w Wałbrzychu

W konferencji z tej okazji wzięły udział Minister Beata Kempa z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Beata Kempa pogratulowała Polskiej Spółce Gazownictwa udanej realizacji nowej strategii, nastawionej na rozwój, czego efektem jest między innymi uruchomienie przez PSG ponad 50 nowych placówek Spółki w tym roku. Z kolei Minister Anna Zalewska podkreśliła, że niezwykle istotny jest fakt, że PSG oprócz działalności biznesowej angażuje się również w kształcenie przyszłych pracowników branży gazowniczej poprzez patronaty nad już istniejącymi i tworzenie nowych klas o profilu gazowniczym w szkołach ponadpodstawowych w całej Polsce.

Współpraca PSG ze szkołami średnimi

Obecnie PSG współpracuje ze szkołami średnimi w Białymstoku, Kościanie, Łodzi, Krakowie, Żorach i Krośnie. W ramach współpracy Spółka zapewnia m.in. praktyki zawodowe i płatne staże, szkolenia dla praktykantów i stażystów a także szkolenia dla uczniów z katalogu Akademii Trenerów PSG. Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa Jarosław Wróbel podkreślił, że Spółka przykłada ogromną wagę do kształcenia przyszłych pracowników, gdyż obecnie jednym z największych problemów PSG jest zaawansowany wiek pracowników, zwłaszcza z pionów technicznych. Prezes PSG przedstawił również najważniejsze dla działalności Spółki wydarzenia, które zaszły od początku tego roku, w tym zmianę struktury organizacyjnej. W uroczystym przecięciu wstęgi w Gazowni w Wałbrzychu oprócz Minister Beaty Kempy i Minister Anny Zalewskiej wzięli udział również Wiceprezes PGNiG Łukasz Kroplewski, Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa Jarosław Wróbel, Członek Zarządu PSG Marian Żołyniak i Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego we Wrocławiu Rafał Borutko. W otwarciu Gazowni uczestniczyli też przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz lokalnego biznesu.

Gazownia w Wałbrzychu

Gazownia w Wałbrzychu jest jedną z 14 Gazowni, podlegających Oddziałowi Zakładowi Gazowniczemu we Wrocławiu. Pozostałe Gazownie to Wrocław Zachód, Wrocław Północ, Wrocław Południe, Dzierżoniów, Legnica, Lubin, Zgorzelec, Jelenia Góra, Kłodzko, Głogów, Oborniki Śląskie, Oleśnica i Oława. Oprócz tego na terenie województwa dolnośląskiego działają jeszcze Placówki Gazownicze
w Kamiennej Górze, Świdnicy, Lubaniu i Bolesławcu. Ogółem we wszystkich jednostkach PSG w Dolnośląskiem pracują obecnie 834 osoby. Oddział Zakład Gazowniczy we Wrocławiu zarządza ponad sześciuset kilometrami sieci wysokiego i podwyższonego średniego ciśnienia, niemal dziewięcioma tysiącami kilometrów sieci średniego i niskiego ciśnienia, a także 87 stacjami wysokiego ciśnienia i 916 stacjami drugiego stopnia. Najważniejsze inwestycje w województwie dolnośląskim, zaplanowane do realizacji w najbliższych latach to m.in. modernizacja gazociągu podwyższonego średniego ciśnienia wspomagającego zasilanie rejonu Wałbrzycha, modernizacja gazociągu Biernatki – Legnica, modernizacja gazociągu Godzięcin – Siemianice i Godzięcin – Wołów, modernizacja gazociągu wysokiego ciśnienia Jelcz – Nieciszów- Oleśnica, gazyfikacja Jaszkowa Dolna – Żelazno – Krosnowice Kłodzkie oraz gazyfikacja miejscowości Pęgów, Zajączków, Golędzinów, Paniowice oraz Szewce i gazyfikacja LNG miejscowości Mieroszów, Kowalowa i Sokołowsko.

Inwestycje o wartości prawie 200 mln złotych

Ogółem w latach 2016– 2022 Polska Spółka Gazownictwa zrealizuje w województwie dolnośląskim 16 tematów inwestycyjnych nakładem prawie 200 milionów złotych. W efekcie w województwie przybędzie niemal 400 kilometrów sieci gazowej oraz 6 stacji gazowych. Ogółem w latach 2016 - 2022 Polska Spółka Gazownictwa chce wydać na przebudowę systemu gazownictwa w Polsce ponad 11 miliardów złotych. Aktywnie nawiązuje też współpracę z samorządami na rzecz likwidacji tzw. białych plam na gazowniczej mapie Polski. Do tej pory PSG podpisała już 457 listów intencyjnych w sprawie gazyfikacji nowych gmin.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ