Partner serwisu
12 października 2017

Inwestorzy kolejny raz pozytywnie odpowiedzieli na ofertę zakupu obligacji PCC Rokita

Kategoria: Aktualności

PCC Rokita stawia na relacje z inwestorami indywidualnymi, którzy są zainteresowani giełdową spółką chemiczną. Po raz kolejny PCC Rokita uplasowała z powodzeniem emisję obligacji. Była to już piętnasta emisja obligacji PCC Rokita, redukcja sięgnęła ponad 20%. W środę, 11 października br. emitent dokonał przydziału sześcioletnich obligacji, oprocentowanych w wysokości 5% rocznie. Ilość złożonych zapisów to 584 zapisy łącznie na ponad 31 mln zł. Oferującym był Dom Maklerski BDM S.A.

Inwestorzy kolejny raz pozytywnie odpowiedzieli na ofertę zakupu obligacji PCC Rokita

Inwestorzy od lat obdarowują nas swoim zaufaniem. Zakończona właśnie emisja kolejny raz dała dowód uznania dla PCC Rokita jako emitenta - mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

Działająca w branży chemicznej Grupa PCC Rokita rozwija się dynamicznie. Z roku na rok rosną wyniki finansowe Grupy. Te wypracowane za 2016 rok były na wysokim poziomie. Grupa skutecznie realizuje zapowiadane inwestycje.

PCC Rokita regularnie wysyła swoim inwestorom newslettery, factsheety, kwartalnik PCC Chem News, publikuje prezentacje wynikowe. Spółka sukcesywnie też udoskonala swoje raporty okresowe. Motto przewodnie tych działań: transparentny, przyjazny i na bieżąco przekaz o tym, co ważne.

Kolejna udana emisja obligacji PCC Rokita

 

Nasza oferta została pozytywnie oceniona przez rynek. Dla większości Inwestorów to atrakcyjna alternatywa dla produktów bankowych – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA. Przejawem rosnącego zainteresowania PCC Rokita jest także rekordowo wysoka frekwencja na cyklicznie organizowanym Dniu inwestora na terenie naszych zakładów w Brzegu Dolnym. Stwarzamy naszym inwestorom możliwość bycia w centrum zakładu i bezpośredniego kontaktu ze spółkami. Zarówno podczas tego wydarzenia, jak i przez cały rok jesteśmy do dyspozycji inwestorów otwarci na komunikację – uzupełnia.

Na Catalyst notowanych jest obecnie dziewięć serii obligacji Rokity pochodzących z poprzednich emisji publicznych. W sumie PCC Rokita wyemitowała dotąd obligacje o łącznej wartości ponad 320 mln zł, z czego wartość wykupionych obligacji to 110 mln zł.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ