Partner serwisu
03 października 2017

Grupa MOL ogłasza plan budowy nowej siedziby

Kategoria: Aktualności

2 października Grupa MOL ogłosiła plan przeniesienia swojej siedziby do 2021 roku do MOL Campus – nowego biurowca spółki o powierzchni 83,000 m2, który został zaprojektowany przez Foster + Partners z Wielkiej Brytanii. Budynek mierzący 120 metrów, który zapewni przestrzeń do pracy dla aż do 2500 pracowników, powstanie na brzegu Dunaju w południowej części Budapesztu, blisko obecnej siedziby.

Grupa MOL ogłasza plan budowy nowej siedziby

Cele długoterminowej strategii 2030 Grupy MOL wymagają trafnych inwestycji zarówno w infrastrukturę fizyczną, jak i kapitał ludzki. Dzisiaj siedziba spółki jest rozsiana na obszarze pięciu dzielnic Budapesztu w budynkach wybudowanych w większości w latach 70. Nowy kampus nie tylko spowoduje istotne synergie operacyjne poprzez relokację całego personelu pracującego w Budapeszcie, lecz również odegra kluczową rolę w tworzeniu nowego podejścia do pracownika, zwiększając współpracę i pomagając w kształtowaniu idealnego fizycznego, technologicznego i kulturowego środowiska. Będzie to stanowiło istotny element przyciągający i zatrzymujący wysokiej jakości, mobilnych i obeznanych technologiczniepracowników.

Biurowiec o łącznej powierzchni 83,000 metrów kwadratowych będzie składał się ze 120-metrowego wieżowca oraz podium, tworząc jednolity kampus, którego otwarcie przewiduje się na rok 2021. Zaprojektowana przez biuro architektoniczne Foster + Partners nowa siedziba zapewni przestrzeń roboczą z nowoczesnymi udogodnieniami dla pracowników Grupy MOL, która będzie odzwierciedleniem najnowszych trendów architektonicznych i nowoczesnej technologii.

Zgodnie z wizją Grupy MOL na 2030 rok nowy kampus będzie spełniał najwyższe normy efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju oraz w zamierzeniu ma otrzymać zarówno certyfikat LEED, jak i BREEAM.

W ramach naszej strategii do roku 2030 roku ogłoszonej w zeszłym roku zdecydowaliśmy, że Grupa MOL ma stać się pierwszym wyborem pracowników. Budowa naszej nowej siedziby, MOL Campus, przyczyni się do osiągnięcia tego celu. Budynek ten będzie najbardziej innowacyjnym miejscem pracy w Europie Środkowej i pomoże przyciągnąć wprzyszłości najlepszych pracowników. MOL zamierza zbudować nową siedzibę bez kompromisów w zakresiedesignu, kontrukcji, technologii, a także zwrównoważonego rozwoju. Współpracując z najlepszymi profesjonalistami i używając najwyższej jakości materiałów, z przyjemnością zobaczymy efekt finalny. Jestem przekonany, że MOL Campus, stworzony wspólnie z Foster + Partners i FintaStudio, jest doskonałym odzwierciedleniem naszej determinacji, abyGrupa MOL stała się jedną z najbardziej postępowych firm w regionie - skomentował Zsolt Hernádi, prezes zarządu Grupy MOL.

Jest to przełomowy projekt z kilku powodów, nie tylko dla Grupy MOL, ale także dla Budapesztu. Spełnienie potrzeb funkcjonalnych organizacji zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju i w harmonii z historycznym otoczeniem budynku stanowi wyjątkowe wyzwanie. Jak zauważamy, charakter miejsca pracy zmierza w kierunku wizji większej współpracy, dlatego też połączyliśmy dwa budynki - wieżę i podium - w tworzącą unikalną całość formę, związaną przez naturę. Gdy wieża i podium stają się jednym elementem, tworzy się poczucie łączności pomiędzy biurami, gdzie przestrzenie ogrodowe łączą każdą ze ścian - powiedział Nigel Dancey, starszy partner zarządzający w Foster + Partners.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ