Partner serwisu
02 października 2017

PCC Rokita: Nowe laboratorium aplikacyjne dla branży poliuretanowej warte ponad 8 mln zł

Kategoria: Aktualności

Ponad 8 mln zł zainwestowała PCC Rokita w budowę nowego laboratorium aplikacyjnego dla branży poliuretanowej. Nowy obiekt to ponad tysiąc m² powierzchni laboratoryjnej, wyposażonej w trzy najnowszej generacji urządzenia do wytwarzania oraz testowania pianek poliuretanowych, sztywnych i elastycznych. W planach jest zakup kolejnej, czwartej maszyny.

PCC Rokita: Nowe laboratorium aplikacyjne dla branży poliuretanowej warte ponad 8 mln zł

Laboratorium ma być wsparciem technicznym dla producentów, którzy nie dysponują urządzeniami do testowania i produkcji małych ilości pianek – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

W nowym laboratorium badana będzie elastyczność, wytrzymałość, a także tzw. oddychanie pianek, które mają zastosowanie w różnych branżach, mi.in. budowlanej, meblarskiej i motoryzacyjnej. Sztywne zapewniają niezbędną izolację cieplną w budownictwie, a także w chłodniach. Z elastycznych natomiast produkowane są materace, fotele samochodowe, siodełka rowerowe, krzesła i meble tapicerowane.

Popyt na wysokiej jakości produkty stale rośnie i wymusza szukanie nowych rozwiązań. Chcemy pomagać firmom w podnoszeniu jakości i wprowadzaniu do oferty coraz nowocześniejszych rozwiązań – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA.

Podstawą wytwarzania pianek są produkowane w PCC Rokita poliole

Dzięki innowacyjnej technologii opracowanej w laboratoriach firmy, produkowanych jest ich ponad 100 tys. t rocznie. PCC Rokita jest pierwszą w Europie firmą oferującą tego typu poliole do pian elastycznych.

Laboratorium zostało wyposażone w nowoczesny system wentylacyjno-klimatyzacyjny, umożliwiający utrzymanie odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, a zarazem spełniający najwyższe standardy nowoczesnych placówek naukowych.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ