Partner serwisu
22 września 2017

II edycja konkursu Uczę się z ANWILEM. Spółka przeznaczy na ten cel 150 tys. zł.

Kategoria: Aktualności

Włocławska spółka z Grupy ORLEN, w ramach II edycji konkursu „Uczę się z ANWILEM”, dofinansuje realizację projektów umożliwiających pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu nauk ścisłych. ANWIL, za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej, do 18 października czeka na zgłoszenia organizacji pozarządowych, szkół, a także grup nieformalnych działających we Włocławku i gminach ościennych. Spółka przeznaczy na ten cel budżet o łącznej wysokości 150 tys. zł.

II edycja konkursu Uczę się z ANWILEM. Spółka przeznaczy na ten cel 150 tys. zł.

Celem konkursu, wzorem ubiegłorocznej edycji, jest zainteresowanie uczniów światem nauk ścisłych. Dofinansowane może trafić m.in. na realizację warsztatów, pokazów, gier i zabaw edukacyjnych, w tym z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, które ułatwią uczniom zrozumieć chemię, matematykę, fizykę lub informatykę.

W ramach ubiegłorocznej odsłony konkursu ANWIL przekazał na realizację dwunastu projektów 146 tys. zł. Bezpośrednimi beneficjentami inicjatyw edukacyjnych było ponad 2000 młodych włocławian. W tym roku maksymalna wysokość dofinansowania danego przedsięwzięcia może sięgnąć 20 tys. zł, a łączny budżet konkursu to 150 tys. zł.

Dzięki pierwszej edycji „Uczę się z ANWILEM” uczniowie dowiedzieli się m.in. czego potrzebujemy do zaprojektowania modelu elektrowni alternatywnej lub na czym polega proces fermentacji. Dofinansowanie trafiło m.in. do Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku. Młodzież z tej placówki otrzymane środki przeznaczyła na budowę łazika marsjańskiego. Pięć miesięcy wytężonej pracy młodych konstruktorów zakończyło się sukcesem. Mobilny robot – pomoc naukowa towarzyszy uczniom włocławskiego ZSE na lekcjach informatyki, elektroniki i elektrotechniki.

Do II edycji konkursu mogą zgłosić się nie tylko organizacje pozarządowe, szkoły, a także grupy nieformalne działające w mieście, ale i, ze względu na rozszerzenie obszaru działań Fundacji ANWIL dla Włocławka, również te zlokalizowane w gminach: Brześć Kujawski, Fabianki, Lubanie i gminie wiejskiej Włocławek.

Organizatorzy czekają na wnioski do 18 października. Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne TUTAJ

źródło: anwil.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ