Partner serwisu
21 września 2017

Specjalistyczne technologie urzeczywistniają koncepcję Przemysłu 4.0

Kategoria: Aktualności

Według firmy Bosch Rexroth, możliwość wykorzystania przez producentów potencjału Internetu Rzeczy i szybkiego przejścia do Przemysłu 4.0 staje się właśnie rzeczywistością.

Specjalistyczne technologie urzeczywistniają koncepcję Przemysłu 4.0

Kluczowym aspektem Przemysłu 4.0 jest łączność umożliwiająca współpracę maszyny z człowiekiem, opartą na możliwości gromadzenia w czasie rzeczywistym ogromnych ilości danych i ich zoptymalizowanej analizie przez maszyny. Firma Bosch Rexroth w pełni wdrożyła już tę koncepcję w wielu zakładach, między innymi w Homburgu, Lohr oraz Blaichach w Niemczech, zajmujących się produkcją komponentów hydraulicznych do zastosowań mobilnych oraz przemysłowych.

Wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 było technicznie możliwe już od pewnego czasu, ale dopiero teraz stało się dostępne dla większej liczby producentów, nawet tych, którzy prowadzą działalność od dawna- wyjaśnił Mike Lomax, kierownik ds. elektryfikacji w firmie Bosch Rexroth.

Dziś możliwości w zakresie dostępu do Internetu, łatwego w użyciu oprogramowania i sprzętu, lokalizacji GPS, mocy obliczeniowej i opcji przechowywania danych są znacznie większe niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak tym, co stanowi rzeczywistą różnicę, jest znacznie większa dostępność nowych, opłacalnych technologii ukierunkowanych na wykorzystanie przez producentów prawdziwej wartości Internetu Rzeczy.

Na przykład, gromadzenie kluczowych danych w czasie rzeczywistym wymaga dużej liczby bardzo dokładnych czujników o najwyższych parametrach — takie czujniki są obecnie powszechnie dostępne w korzystnych cenach, dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii używanej w telefonii komórkowej.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ