Partner serwisu
21 września 2017

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

Kategoria: Aktualności

Już wiosną przyszłego roku na wybranych stacjach paliwowych ORLEN w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku, pojawi się łącznie 35 terminali z rowerami włączonymi do systemów miejskich. Projekt realizowany jest we współpracy z firmą Nextbike Polska, która m.in. zainstaluje terminale, dostarczy 350 pojazdów, a także zajmie się ich bieżącą obsługą i serwisem.

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

Pojazdy dostępne na stacjach ORLEN, będą w pełni kompatybilne z istniejącymi systemami miejskimi, co oznacza, że rowery pobrane z tych lokalizacji będzie można pozostawić w dowolnych terminalach na terenie miasta i odwrotnie. Wypożyczanie na stacjach benzynowych będzie się odbywać również na tych samych zasadach finansowych i za pomocą obecnie funkcjonujących aplikacji miejskich. Ofertę uzupełni jeden terminal z 10 rowerami elektrycznymi, zlokalizowany w Warszawie. 

Dla PKN ORLEN projekt stanowi kolejny krok na drodze do rozszerzania oferty pozapaliwowej i budowania postrzegania stacji benzynowej jako obiektu wielofunkcyjnego, odpowiadającego na różnorodne potrzeby klientów. Uruchomienie usługi pozwala również na stworzenie nowych narzędzi komunikacji marketingowej kierowanych do jej aktywnych użytkowników. 

W strategii rozwoju sieci, mówiliśmy o tym, że w centrum naszego zainteresowania znajduje się klient i jego oczekiwania. Dlatego uważnie analizujemy to jak zmienia się nasze otoczenie, już dziś starając się je wyprzedzać. Widzimy, że konsumenci postrzegają stacje coraz częściej nie tylko jako miejsca gdzie można zatankować, ale także zaspokoić szereg innych potrzeb. Potwierdza to ciągły wzrost naszej sprzedaży pozapaliwowej oraz rosnący odsetek klientów, którzy odwiedzają stacje w innym celu niż uzupełnienie paliwa. Włączenie naszych obiektów w miejskie systemy rowerowe, pozwala nam rozszerzać ofertę dla dotychczasowych klientów oraz otwierać się na zupełnie nowe grupy konsumentów – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży. 

Umowa pomiędzy PKN ORLEN a Nextbike Polska obowiązuje do listopada 2020 roku. Więcej szczegółów dotyczących projektu zostanie opublikowanych wiosną 2018 roku, podczas jego inauguracji.  

źródło: Informacja prasowa
fot. freeimages.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ