Partner serwisu
19 września 2017

Złoty Medal Chemii 2017 - zgłoszenia tylko do 13 października

Kategoria: Aktualności

Jeszcze tylko do 13 października tegoroczni licencjaci i młodzi inżynierowie mogą zgłaszać swoje prace dyplomowe do siódmej edycji prestiżowego konkursu Złoty Medal Chemii. Konkurs organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont Poland. Na laureata czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych. Każdy z finalistów otrzyma możliwość odbycia stażu naukowego w Instytucie Chemii Fizycznej PAN.

Złoty Medal Chemii 2017 - zgłoszenia tylko do 13 października

Autorzy nowatorskich prac licencjackich lub inżynierskich, obejmujących tematyką chemię lub jej pogranicza z biologią i fizyką, napisanych i obronionych w roku akademickim 2016/17, mogą zgłaszać się do rywalizacji o tegoroczny Złoty Medal Chemii. Konkurs po raz kolejny został objęty honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, a także prof. dr hab. Macieja Żylicza, prezesa Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Organizatorem konkursu jest Instytut Chemii Fizycznej PAN, a fundatorem nagród firma DuPont.

Prace na tegoroczną edycję konkursu można nadsyłać do 13 października za pośrednictwem strony www.zlotymedalchemii.pl. Na laureata Złotego Medalu Chemii czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych. Zdobywca Srebrnego Medalu otrzyma 5 tys. złotych, a Brązowego – 2,5 tys. złotych. Oprócz nagród głównych przyznane zostaną także cztery wyróżnienia po 1 tys. zł oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy finaliści konkursu zyskają możliwość odbycia stażu naukowego w Instytucie Chemii Fizycznej PAN oraz bezpłatnego realizowania badań w jego laboratoriach w formie krótko- lub długoterminowych projektów.

Dodatkowo firma DuPont wyróżni minimum trzy prace nagrodami specjalnymi w wysokości 2 tys. złotych

Wyróżnienia te zostaną przyznane pracom zakwalifikowanym do jednej z trzech kategorii: rolnictwa i odżywiania, biotechnologii przemysłowej oraz materiałów zaawansowanych. Ocenie w tej części konkursu podlegać będzie dorobek publikacyjny autora, znaczenie praktyczne otrzymanych rezultatów, wartość naukowa, wykorzystanie nowoczesnych metod analitycznych oraz samodzielność prowadzenia badań.

Głównym celem Konkursu Złoty Medal Chemii jest zachęcenie najzdolniejszych studentów do zaangażowania się w działalność naukową lub związaną z wdrażaniem osiągnięć naukowych do przemysłu. Chcemy im pomóc w początkowym okresie ich działalności i pokazać, że nam, starszym naukowcom zależy na młodym pokoleniu badaczy – mówi prof. dr hab. Marcin Opałło, dyrektor IChF PAN.

Badania naukowe skutkują wprowadzeniem rzeczywistych rozwiązań przemysłowych, z których efektami spotykamy się na co dzień. W DuPont dużą wagę przywiązujemy do rozwoju technologicznego, który pozwala jeszcze lepiej odpowiadać na problemy i potrzeby świata. Cieszy nas, że w Polsce jest tak wiele młodych osób, które decydują się wkroczyć na naukową ścieżkę i dokonują ważnych odkryć – mówi Andrzej Pałka, dyrektor generalny DuPont Poland.

Złoty Medal Chemii 2016 otrzymał Michał Magott z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, autora pracy dotyczącej magnetyzmu molekularnego. Jest to dziedzina chemii dążąca do racjonalnego otrzymywania połączeń cząsteczkowych wykazujących zaprojektowane właściwości magnetyczne. Tym samym pierwszy raz w historii konkursu główna nagroda powędrowała do studenta z Krakowa.

Lista finalistów konkursu zostanie ogłoszona 4 listopada, natomiast 14 listopada zaprezentują oni swoje prace w siedzibie IChF PAN, w celu wyłonienia laureatów konkursu. Uroczysty finał siódmej edycji Złotego Medalu Chemii i ogłoszenie laureatów odbędzie się 5 grudnia w Warszawie.

Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji konkursu, jego harmonogram i regulamin dostępne TUTAJ.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ