Partner serwisu
11 września 2017

20. dostawa LNG do Polski

Kategoria: Aktualności

Niemal 4 mln m3 skroplonego gazu ziemnego – tyle surowca do tej pory odebrano w sumie w świnoujskim Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, licząc od pierwszej dostawy w grudniu 2015 roku.

20. dostawa LNG do Polski

W sobotę 9 września br. przy nabrzeżu rozładunkowym Terminalu LNG zacumował kolejny zbiornikowiec. To już dwudziesta dostawa LNG i czwarta spotowa, czyli nieujęta w rocznym ramowym harmonogramie zawinięć, lecz przyjęta na zasadach określonych odrębną umową pomiędzy dostawcą LNG i użytkownikiem terminalu.

Po raz drugi w historii importu LNG do Polski pojawił się metanowiec wyposażony w zbiorniki sferyczne typu „Moss” – wyjaśnia Tomasz Pietrasieński, rzecznik spółki GAZ SYSTEM. Zwykle do Świnoujścia zawijają tzw. Q-flex’y, które są wyposażone w zbiorniki membranowe zbliżone kształtem do kształtu kadłuba.

Tym razem gazowcem typu „Moss” dostarczono około 138 tys. m3 skroplonego gazu ziemnego. Po regazyfikacji, czyli procesie polegającym na zmianie stanu skupienia surowca ze skroplonego na lotny, do krajowego systemu przesyłowego trafi ponad 82 mln Nm3 gazu. Łącznie ze wszystkich dostaw komercyjnych (pierwsze dwie były przeznaczone w części na schłodzenie i rozruch instalacji) – ponad 2 mld Nm3.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ