Partner serwisu
06 września 2017

LOTOS rozpoczyna współpracę z akceleratorem w PSSE - Space3ac Intermodal Transportation

Kategoria: Aktualności

W poniedziałek 4 września, umowy o partnerstwie w Programie Space3ac Intermodal Transportation podpisali przedstawiciele Grupy LOTOS, i należącej do Grupy PZU, spółki PZU Lab z Organizatorem programu - Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Tym samym - obie firmy dołączyły do akceleratora, w którym współpracować będą z młodymi spółkami technologicznymi. Zadaniem startupów uczestniczących w akceleratorze będzie dostarczenie partnerom Programu innowacyjnych rozwiązań stanowiących odpowiedzi na sformułowane przez nich wyzwania technologiczne i biznesowe.

LOTOS rozpoczyna współpracę z akceleratorem w PSSE - Space3ac Intermodal Transportation

Space3ac Intermodal Transportation wspiera  startupy pracujące z technikami i danymi satelitarnymi. Celem akceleratora jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem i potrzebami  dużych przedsiębiorstw. Nabór startupów do drugiej rundy akceleratora Space3ac Intermodal Transportation rozpoczął się 1 września, a do grona dużych przedsiębiorstw - odbiorców ich rozwiązań - należą: Grupa LOTOS S.A., Instytut Morski, OT Logistics, Port Gdańsk, Port Gdynia, PZU Lab. Zakwalifikowanym startupom, Space3ac Intermodal Transportation zapewnia wsparcie merytoryczne (wysokiej klasy mentoring technologiczny i biznesowy), wsparcie finansowe (blisko 200 tys. PLN na jeden projekt) i odbiorców opracowywanych przez nie rozwiązań. Dużym przedsiębiorstwom natomiast - możliwość pozyskania innowacji “uszytej na miarę” pod konkretne zapotrzebowanie. 

Bardzo się cieszymy, że dołączyli  do nas tak duzi gracze jak Grupa LOTOS i PZU, dzięki temu znacznie poszerzyliśmy ofertę naszego akceleratora. Współpraca kluczowych spółek Skarbu Państwa pozwala skutecznie wspierać młody polski biznes, a startupy  mają w czym wybierać jeśli chodzi o branżę, poziom złożoności projektów, czy ich dopasowanie do własnych kompetencji -  powiedział po spotkaniu Paweł Lulewicz, Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o.

Startupy zainteresowane współpracą z Grupą LOTOS S.A., będą miały okazję realizować projekty dotyczące między innymi poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, rozwoju technologii mobilnych wspierających sprzedaż, bezpieczeństwa (np. w transporcie lub instalacjach), czy analityki i automatyzacji.

Realizacja wspólnego projektu z Grupą LOTOS daje innowacyjnym przedsiębiorcom szansę rozwinięcia i wdrożenia pomysłu na skalę przemysłową w grupie kapitałowej, która jest właścicielem jednej z najnowocześniejszych rafinerii w Europie i która działa w wielu obszarach, w środowisku międzynarodowym. Biorąc pod uwagę fakt, że nasza firma operuje na globalnym rynku, uzyskane referencje dla nowatorskiego rozwiązania technicznego czy usługi mogą być zdyskontowane także poza Polską. Ze strony Grupy LOTOS, główną korzyść postrzegamy w świeżym, zewnętrznym spojrzeniu kreatywnych zespołów na nasze wyzwania, co - mam nadzieję - przełoży się na korzyści dla obu stron. – komentuje dr Mateusz A. Bonca, Wiceprezes Grupy LOTOS S.A. ds. Strategii i Rozwoju.

PZU Lab poszukiwać będzie w akceleratorze Space3ac zespołów, które podejmą się, między innymi, stworzenia mobilnego systemu do wykrywania i neutralizacji dronów, czy systemu symulacji awarii przemysłowych. PZU Lab to niedawno powstała spółka należąca do Grupy PZU. Dzięki unikatowym na polskim rynku rozwiązaniom, bazującym na wykorzystaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych, PZU Lab oferuje klientom Grupy PZU projekty zwiększające bezpieczeństwo i rentowność firm.

W PZU Lab już pracujemy nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do zapobiegania awarii maszyn, planujemy wprowadzić nowoczesne rozwiązania antydronowe czy szkolenia z wykorzystaniem modeli wirtualnej rzeczywistości. Nasze apetyty są jednak dużo większe. Dlatego wciąż poszukujemy innowacyjnych firm do współpracy i z tym większą chęcią angażujemy się w Program Space3ac Intermodal Transportation – powiedział Tomasz Huś, prezes PZU Lab.

Program akceleracyjny Space3ac Intermodal Transportation jest organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną i finansowany w ramach Programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Nabór projektów do programu trwa do końca października 2017 roku.

Zgłoszenia do Programu i więcej informacji: www.space3.ac.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ