Partner serwisu
04 września 2017

PGNiG kupuje w Norwegii

Kategoria: Aktualności

9 września do terminalu LNG w Świnoujściu przypłynie metanowiec "Arctic Discoverer", który dostarczy około 140 tysięcy metrów sześciennych LNG, co po regazyfikacji da około 84 milionów metrów sześciennych gazu ziemnego.

PGNiG kupuje w Norwegii

Dostawcą gazu w ramach kontraktu jednorazowego typu spot jest norweska firma Statoil. Będzie to druga dostawa tego typu z Norwegii.

Biuro handlowe PGNiG w Londynie, otwarte w lutym 2017 r., osiągnęło już pełną zdolność operacyjną. Dzięki temu stale obserwujemy rynek LNG i natychmiast korzystamy z pojawiających się atrakcyjnych ofert. Dzięki dostawom typu spot korzystnie uzupełniamy nasze portfolio dostaw gazu. Norwegowie są dla nas sprawdzonymi partnerami nie tylko przy współpracy na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, ale także przy transakcjach dotyczących LNG - mówi Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG SA.

Od czerwca 2016 r. do sierpnia 2017 r. do Polski trafiło łącznie blisko 2,1 mld m³ gazu ziemnego po regazyfikacji (ok. 3,5 mln m³ skroplonego gazu ziemnego). Tylko w 2018 r. w ramach kontraktu długoterminowego między PGNiG i Qatargas do Polski trafi ok. 2,9 mld m³ gazu po regazyfikacji.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ