Partner serwisu
28 sierpnia 2017

Grupa CIECH buduje w Janikowie nowoczesny magazyn na produkty solne

Kategoria: Aktualności

W zakładzie CIECH Soda Polska SA w Janikowie trwa budowa nowego magazynu wysokiego składowania. Będzie wykorzystywany do przechowywania wyrobów gotowych soli suchej (sól spożywcza, przemysłowa, paszowa czy tabletki solne). Według planów budowa zakończy się jeszcze w 2017 roku. Docelowo będzie to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych obiektów tego typu w Polsce.

Grupa CIECH buduje w Janikowie nowoczesny magazyn na produkty solne

Wartość inwestycji w nowy obiekt magazynowy przekracza 17 mln złotych. Jej celem jest z jednej strony zapewnienie pełnej dostępności produktów, z drugiej - dostosowanie cyklu sprzedaży do wymagań rynku oraz możliwości produkcyjnych do cyklu sprzedaży. Nowy magazyn pozwoli CIECH Soda Polska przede wszystkim na trzykrotne zwiększenie powierzchni magazynowej. Potencjalna rozbudowa o dodatkowe systemy automatyzacji może w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć dostępną przestrzeń na składowanie produktów solnych.

Rozbudowa naszej oferty o produkty specjalistyczne – w tym oparte na soli, jak np. tabletki do uzdatniania wody – jest jednym z fundamentów dalszego rozwoju Grupy CIECH. Inwestujemy w infrastrukturę, która pozwala na lepszą obsługę klientów, zapewnienie odpowiedniej płynności dostaw, ale także na systematyczne poszerzanie asortymentu produktów solnych – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH SA.

Wybudowanie nowego magazynu pozwoli nam w dłuższym terminie na rozszerzenie asortymentu oferowanych produktów solnych, a także wyraźnie poprawi efektywność kosztową i skróci czas wykonywania operacji wewnętrznych. Odczuwalne będzie na przykład skrócenie czasu załadunku pojazdów wyrobami gotowymi, który zmniejszy się nawet o połowę. – mówi Damian Kowenicki, członek zarządu CIECH Soda Polska i dyrektor Business Unit „Sól” w Grupie CIECH.

Powstający budynek o powierzchni 3600 m2 będzie zdolny do zmagazynowania ponad 13 000 palet

Docelowo, po dodatkowej automatyzacji – zostanie stworzona w nim przestrzeń dla nawet ponad 20 000 miejsc paletowych. Tak wysoki stopień wykorzystania przestrzeni będzie możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu technologii gęstego składowania oraz nowoczesnych wewnętrznych rozwiązań transportowych, w tym systemów przenośników połączonych z automatycznym rozpoznawaniem palet i sterowaniem ich przepływem, a także automatycznych wózków satelitarnych.

Zakład w Janikowie produkuje ponad 1500 ton soli na dobę w systemie 24/7. Wśród produktów znajduje się m.in. popularna Sól Kujawska, którą można kupić w wielu sieciach sklepowych w Polsce. Produkty solne z Janikowa trafiają także do Europy Zachodniej, Środkowej oraz krajów skandynawskich. Zakład posiada szereg certyfikatów potwierdzających najwyższą jakość produkcji, w tym FSCC 22000 poświadczający bezpieczeństwo produkcji soli spożywczej.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ