Partner serwisu
03 sierpnia 2017

Kolejna emisja obligacji PCC Rokita zakończona dużym sukcesem

Kategoria: Aktualności

PCC Rokita zakończyła czternastą, publiczną emisję obligacji. Redukcja sięgnęła prawie 65%. Obligacje serii EB zostały uplasowane w całości, zapisy złożyło 446 inwestorów. Była to już druga transza obligacji PCC Rokita w ostatnich trzech miesiącach, ciesząca się dużym zainteresowaniem.

Kolejna emisja obligacji PCC Rokita zakończona dużym sukcesem

Zapisy trwające od 18 lipca do 1 sierpnia 2017 r., zakończył przydział obligacji w dniu 2 sierpnia 2017 r. Emitent zaoferował 5,5 letnie obligacje serii EB, o stałym oprocentowaniu w wysokości 5% w skali roku. Łączna wartość emisji wyniosła 25 mln zł. Oferującym był Dom Maklerski BDM S.A.

Szczyt sezonu wakacyjnego nie przeszkodził Inwestorom w dużym zainteresowaniu naszymi obligacjami - mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA. Cieszy nas zaufanie, którym od lat obdarowują nas Inwestorzy - dodaje.

Kolejna emisja, zakończona dużym sukcesem, to pozytywna weryfikacja atrakcyjności obligacji PCC Rokita. Nasze papiery dłużne stanowią wciąż poważną alternatywę dla produktów bankowych – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA. Nad renomą PCC Rokita pracujemy z rosnącym wciąż zaangażowaniem. Jesteśmy do dyspozycji Inwestorów. Cyklicznie organizujemy również spotkania Inwestorów z Zarządem Spółki na terenie naszych zakładów w Brzegu Dolnym. Najbliższe będzie miało miejsce 7 października br., na które już serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – uzupełnia.

Na Catalyst notowanych jest obecnie osiem serii obligacji Rokity pochodzących z poprzednich emisji publicznych. W sumie PCC Rokita wyemitowała dotąd obligacje o łącznej wartości ponad 300  mln zł, z czego wartość wykupionych obligacji to 110 mln zł.

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ