Partner serwisu

Relacja: V Konferencja Naukowo-Techniczna „Woda i Ścieki w Przemyśle”

Kategoria: V Konferencja Woda i Ścieki w Przemyśle 2011

Na piątej już konferencji „Woda i ścieki w przemyśle” mówiono o roli wody w przemyśle chemicznym oraz branży energetycznej. Poruszone zostały też kompleksowo kwestie wody zużytej, czyli  ścieków. Konferencja odbyła się w dniach 28-29 września 2011 w Ciechocinku.

Relacja: V Konferencja Naukowo-Techniczna „Woda i Ścieki w Przemyśle”

   Woda to surowiec!

    – Woda to podstawowy surowiec służący do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. To ona zamienia się w parę, która porusza łopatkami turbiny – usłyszeliśmy podczas imprezy z ust pani Doroty Sąkol-Sikory z Tauron Wytwarzanie oddział Elektrownia Łagisza. Dlaczego zatem tak umniejszamy jej rolę?
       Postanowiliśmy tematyce wody i ścieków poświęcić cztery panele tematyczne. Daliśmy możliwość integracji środowiska naukowego, pracowników przemysłu i firm, a tym samym dyskusji i szukania nowych rozwiązań.
       Honorowym gospodarzem był Anwil S.A. – zakład działający w programie Responsible Care, inwestujący w technologie, które  chronią środowisko, posiadający tytuł „Firmy Bliskiej Środowisku”. A do tego nowoczesny, co potwierdzić mogą ostatnie inwestycje: wytwarzanie chloru metodą membranową a nie przeponową, wprowadzenie biologicznego oczyszczania ścieków, budowa infrastruktury do doprowadzenia mediów energetycznych oraz odbioru ścieków dla wytwórni PTA, katalityczna redukcja tlenków azotu pozwalająca wygenerować 450 tys. złotych oszczędności rocznie, zmniejszając opłaty za emisje oraz rozpoczęcie realizacji redukcji freonu.
     Poruszyliśmy zagadnienia prawa wodnego, optymalizacji zużycia wody, funkcjonowania gospodarki wodno-ściekowej w Elektrowni Łagisza, Elektrowni Kozienice, rafinerii gdańskiej Grupy Lotos, pomagając w wymianie doświadczeń specjalistów różnych branż. Referaty naukowe wygłoszone przez przedstawicieli Politechniki Krakowskiej, Łódzkiej i Wrocławskiej podczas imprezy pokazały natomiast, że warto z uczelniami wyższymi współpracować, bo to one dają szansę na rozwój i innowacyjność.
 

 

Honorowy Gospodarz Partner  Honorowy patronat:

Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Prezydent miasta Włocławek

 

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego

         
Patronat naukowy Patronat medialny: Organizator  

 
         
         
         
         
         

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ