Partner serwisu
01 sierpnia 2017

Zmiany w Polskim Związku Producentów Farb i Klejów

Kategoria: Aktualności

18 lipca 2017 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów. Celem spotkania było zaprezentowanie dotychczasowych osiągnięć, ustalenie priorytetów działań na najbliższe miesiące oraz głosowanie nad nowym składem Zarządu Związku.

Zmiany w Polskim Związku Producentów Farb i Klejów

Wydarzenie odbyło się w nowej siedzibie Związku - w przestrzeni Business Link w biurowcu Zebra Tower w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 1. Na program spotkania składały się część seminaryjna, networking lunch oraz część formalna. Część seminaryjną rozpoczęła prezentacja ekspertów firmy doradczej PwC na temat aktualnej polityki podatkowej w Polsce i w Unii Europejskiej oraz planowanych zmian w tym obszarze i ich potencjalnego wpływu na prowadzenie biznesu. Następnie odbyła się dyskusja panelowa pomiędzy ekonomistą i analitykiem rynków finansowych - Markiem Zuberem, a Jarosławem Gugałą - wieloletnim prezenterem i gospodarzem programów telewizyjnych i radiowych.

Po przerwie rozpoczęto część formalną Zgromadzenia, na której omówiono dotychczasowe działania Związku podejmowane w interesie wszystkich jego Członków. Do najważniejszych należy zaliczyć: organizację szkoleń w tematyce transportowej i przeciwdziałaniu wyłudzeniom VAT, działania mające na celu nie uznanie bieli tytanowej za kancerogenną, a farb antykorozyjnych za wyroby budowlane (wymagające szczególnej atestacji budowlanej), działania zmierzające do wyłączenia z zakresu akcyzy rozpuszczalników używanych w produkcji Członków Związku.

Na drodze głosowania wyłoniono również nowy skład Zarządu Związku:

  • Piotr Dąbrowski (Den Braven) - Prezes Zarządu
  • Piotr Niedziółka (Teknos) - Wiceprezes Zarządu
  • Grzegorz Popik (Uzin Polska) - Członek Zarządu
  • Michał Czekaj (Dragon) - Członek Zarządu
  • Andrzej Ulfig (Selena) - Członek Zarządu
  • Bogdan Moroz (HB Fuller) - Członek Zarządu
  • Aleksander Truszczyński (Tikkurila Polska) - Członek Zarządu
  • Marek Noculak (Farby KABE Polska) - Członek Zarządu
  • Maciej Hirsz (Hirsch-Pol) - Członek Zarządu
  • Sławomir Majchrowski (PPG Deco Polska) - Członek Zarządu

Ostatnie zmiany dotyczą również stanowisk w ramach biura PZPFiK. Od kwietnia br. Bartłomiej Ślązak pełni obowiązki Dyrektora Zarządzającego, a od czerwca stanowisko specjalisty ds. komunikacji objęła Aleksandra Dudek.

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ