Partner serwisu
26 lipca 2017

LOTOS otworzy kolejne stacje przy S3

Kategoria: Aktualności

Sieć stacji paliw LOTOS wygrała postępowania przetargowe na dzierżawę Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) w ciągu drogi ekspresowej S3, na odcinku łączącym Nową Sól z Legnicą (woj. dolnośląskie).

LOTOS otworzy kolejne stacje przy S3

MOP III kategorii (najwyższej w trzystopniowej skali) Kochlice Zachód zlokalizowany będzie w ciągu drogi ekspresowej S3, w kierunku Lubawki, na odcinku Lubin – Legnica, na terenie gminy Miłkowice, powiat Legnica, woj. dolnośląskie.

MOP II kat. Kochlice Wschód zlokalizowany będzie w ciągu drogi ekspresowej S3, na odcinku Legnica – Lubin, w kierunku Zielonej Góry, na terenie gminy Miłkowice, powiat Legnica, woj. dolnośląskie.

Na obu MOP-ach nie zabraknie oferty gastronomicznej Cafe Punkt oraz paliw premium LOTOS Dynamic. Na stacjach akceptowana będzie m.in. karta flotowa LOTOS Biznes, Karta Dużej Rodziny oraz karta programu premiowego LOTOS Navigator.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje oddać do użytku ww. odcinek drogi w 2018 r, dlatego szacuje się, że oba MOP-y powinny zostać wybudowane i oddane do użytku w ciągu kilkunastu miesięcy, czyli w 2019 lub 2020 r.

Budowana droga ekspresowa S3, przebiegająca wzdłuż zachodniej granicy Polski, a łącząca na północy kraju porty morskie Szczecin-Świnoujście z Lubawką na południu, przy granicy z Rep. Czeską, wpisuje się w ideę Trójmorza. To międzynarodowa inicjatywa gospodarczo-polityczna skupiająca 12 państw Europy położonych w pobliżu mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego. Jednym z celów grupy jest współpraca na płaszczyźnie logistyczno-transportowej w Europie Środkowej, w tym zwiększenie znaczenia transportu i wymiany handlowej na osi Północ-Południe.

Przy drodze ekspresowej S3 sieć stacji paliw LOTOS prowadzi już MOP Sitno i MOP Wysoka. Oba położone są między Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim (woj. zachodniopomorskie).

Warto również przypomnieć, że w 2017 r. LOTOS wygrał postępowanie na kolejne dwa inne obiekty powstające przy drodze ekspresowej S7: MOP Mała Holandia (woj. pomorskie) i MOP Pawliki (woj. warmińsko-mazurskie).

MOP (tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych) to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług. Tym o najwyższym standardzie, GDDKiA przypisuje tzw. trzecią kategorię. To odpowiednik pięciu gwiazdek w hotelach.

LOTOS to wicelider w segmencie stacji typu MOP na terenie Polski. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci LOTOS korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z dwudziestu działających obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, prysznice, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

Źródło i fot.: Informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ