Partner serwisu
29 czerwca 2017

Cyberataki – firmy boleśnie przekonały się o konieczności zabezpieczenia i szyfrowania danych

Kategoria: Aktualności

UseCrypt jest bezpiecznym sejfem, w którym można przetrzymywać swoje zaszyfrowane informacje – dostęp do nich jest elastyczny. Dane są zamknięte i zaszyfrowane w bezpieczny sposób, a można po nie sięgnąć z każdego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do internetu. W związku z ostatnimi atakami hakerskimi, UseScrypt jest bezpośrednią odpowiedzią na to zagrożenie. Metoda użyta do ataku polegała na zaszyfrowaniu przejętych danych stacji roboczych i uniemożliwieniu dostępu do danych przechowywanych na danej stacji roboczej. Szyfrowanie skutecznie uniemożliwia taką ingerencję.

Cyberataki – firmy boleśnie przekonały się o konieczności zabezpieczenia i szyfrowania danych

Dane przechowywane za pomocą UseScrypt są umieszczone w szyfrowanej chmurze i daje to dostęp z innych stacji roboczych – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Tomasz Szymanik, dyrektor sprzedaży UseCrypt – Umożliwia to wykluczenie skompromitowanych urządzeń, postawienie nowych systemów operacyjnych oraz odzyskanie informacji z sejfu. Obecne plany UseCrypt to przede wszystkim rozwój produktu – pojawiają się nowe funkcjonalności, które umieszczamy w naszym oprogramowaniu. Udział na rynku jest stale zwiększany i wynika to z ataków hakerskich, które wprost pokazują skalę konieczności stosowania naszych zabezpieczeń. Oprócz produktu UseCrypt pracujemy również nad szyfrowanym komunikatorem, który umożliwiłby komunikację w zakresie VoIP. Komunikator będzie w stanie przesyłać wiadomości tekstowe, głosowe oraz w formie wideo na bardzo wysokim poziomie zabezpieczenia.

UseCrypt współpracuje już z kilkudziesięcioma instytucjami rynku publicznego, zaufały nam wyższe uczelnie

Wojskowa Akademia Techniczna wydała pozytywną rekomendację oprogramowania szyfrujacego UseCrypt i wdrożyła 500 licencji. Rekomenduje nas Instytut Łączności, współpracujemy też z jednostkami samorządowymi i administracją. Posiadamy klientów z sektora bankowego, służby zdrowia, ubezpieczeń, którzy boleśnie się przekonali o konieczności stosowania takich rozwiązań – wskazał Szymanik.

Źródło:enewsroom.pl

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ