Partner serwisu
21 czerwca 2017

Ograniczenie dostaw gazu ziemnego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP)

Kategoria: Aktualności

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informuje, że w związku ze złą jakością gazu ziemnego, nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na gazociągu jamalskim.

Ograniczenie dostaw gazu ziemnego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP)

Obecnie gaz nie spełnia parametrów jakościowych określonych w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Systemu Przesyłowego (IRiESP). GAZ-SYSTEM wstrzymał odbiór gazu w punkcie PWP od 21 czerwca 2017 r. od godz. 6.00. Ograniczenie zdolności przesyłowej w punkcie PWP planowane jest do 23 czerwca 2017 r. do godziny 6.00. W przypadku zmiany tego terminu GAZ-SYSTEM będzie aktualizował Pilne Komunikaty Rynkowe w tej sprawie.

Za prawidłowe parametry jakościowe gazu odpowiada dostawca wprowadzający gaz do krajowego systemu przesyłowego.

Wstrzymanie odbioru gazu w PWP nie ma wpływu na zbilansowanie i bezpieczeństwo pracy systemu przesyłowego zarządzanego przez GAZ-SYSTEM S.A.

Klienci przesyłający gaz przez punkt PWP, w tym między innymi korzystający z usługi wirtualnego rewersu w Mallnow, zostali powiadomieni o ograniczeniu zdolności przesyłowej.

Aktualne informacje o ograniczeniach w punkcie PWP są na bieżąco aktualizowane na stronie www.gaz-system.pl w zakładce REMIT Pilne Komunikaty Rynkowe.

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ