Partner serwisu
12 czerwca 2017

Anwil: Rekordowe zbiory przedszkolaków

Kategoria: Z życia branży

W ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Drzewko za butelkę”, którą we Włocławku organizuje ANWIL, przedszkolaki z 14 placówek publicznych i niepublicznych zebrały aż 312 295 butelek PET, a więc o 72 729 więcej niż w 2016 roku. Tym samym pobiły ustanowiony przez siebie w ubiegłym roku rekord.

Anwil: Rekordowe zbiory przedszkolaków

8. czerwca w Multikinie odbył się uroczysty finał akcji „Drzewko za butelkę”, podsumowujący zaangażowanie przedszkolaków. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia zwyciężyły – podobnie jak w ostatnich dwóch latach – dzieci z Przedszkola nr 26, które zebrały 69 922 butelek, podczas gdy w 2016 r. zgromadziły ich 64 451.

Na kolejnych miejscach uplasowały się Przedszkola nr 4 (39 835 butelek zebranych w tym roku vs. 37 149 w 2016 r.) oraz nr 6 (33 895 zgormadzonych butelek w tegorocznej edycji akcji vs. 21 632 w ubiegłym roku).

Także pod względem efektywności (liczba zebranych butelek przypadających na jednego ucznia) najlepsze okazało się Przedszkole Publiczne nr 26, w którym na jednego zbierającego przypadało średnio 728 butelek. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Publiczne nr 4 (561 butelek na jednego zbierającego), a trzecie Przedszkole Publiczne nr 22 (496 butelek na jednego zbierającego).

Tegorocznymi sponsorami akcji i fundatorami nagród we Włocławku był ANWIL oraz INDORAMA VENTURES Poland.

Przedszkole Publiczne nr 26, mogące pochwalić się największą liczbą zebranych butelek i największą efektywnością zbieraczy, otrzymało od włocławskiej spółki Grupy ORLEN dwie nagrody pieniężne w wysokości 2000 zł każda z przeznaczeniem na organizację wycieczek o charakterze ekologiczno-edukacyjnym.

Natomiast INDORAMA VENTURES Poland ufundowała dwa seanse w Multikinie dla podopiecznych Przedszkola nr 4 (II miejsce pod względem liczby zebranych butelek oraz pod względem efektywności).

ANWIL nagrodził także Przedszkole Publiczne nr 6 (III miejsce pod względem liczby zebranych butelek) oraz Przedszkole Publiczne nr 22 (III miejsce pod względem efektywności), zapraszając dzieci do spędzenia czasu w wynajętej tylko dla nich Sali Zabaw. 

Wszystkie przedszkolaki uczestniczące w uroczystości finałowej otrzymały maskotki i pamiątkowe dyplomy, natomiast najaktywniejszym zbieraczom wręczono nagrody specjalne oraz drzewka (tuje) do zasadzenia. Dodatkowo każde przedszkole biorące udział w akcji „Drzewko za butelkę” otrzymało plecaczki oraz elementy odblaskowe.

W tym tygodniu poznamy zwycięzców ze szkół podstawowych. 13 czerwca w Centrum Kultury „Browar B” podczas happeningu z okazji Dnia Ziemi nastąpi podsumowanie akcji „Drzewko za butelkę” w tych placówkach oświatowych.

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ