Partner serwisu
06 czerwca 2017

PGNiG: planujemy wziąć udział w procedurze open season

Kategoria: Z życia branży

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje wziąć udział w procedurze open season i złożyć zapotrzebowanie na moce w tym gazociągu - pinformował wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak.

PGNiG: planujemy wziąć udział w procedurze open season

Mam nadzieję, że gdy operatorzy zobaczą, to uznają że gazociąg jest wart wybudowania - powiedział Woźniak na poniedziałkowej konferencji.

Duński operator przesyły gazu Energinet poinformował na swojej stronie internetowej, że operatorzy polskiego i duńskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego – Gaz-System i Energinet - rozpoczęli procedurę open season dla projektu Baltic Pipe.

Procedura została uruchomiona w zapowiadanym terminie. Zapewni ona przejrzystość i równe traktowanie wszystkich uczestników.

Tym samym operatorzy zapraszają zainteresowane podmioty do sygnalizowania przewidywanego zapotrzebowania na przepustowość w gazociągu, który połączy Polskę, Danię i Norwegię.

Przepustowość rury łączącej złoża norweskie z Polską ma wynieść 10 mld m sześc. Celem jest uruchomienie połączenia przed końcem 2022 r., kiedy to wygasa kontrakt jamalski.

Gazociąg Baltic Pipe ma połączyć polski system przesyłu gazu ze złożami na Szelfie Norweskim Morza Północnego.

 

Źródło: PAP

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ