Partner serwisu
22 maja 2017

Trans Polonia kontynuuje ścieżkę wzrostu przychodów w kwietniu 2017 r.

Kategoria: Z życia branży

Spółka Trans Polonia wypracowała w kwietniu 16,9 mln zł przychodów ze sprzedaży (+7 proc.), co oznacza wzrost zarówno w segmencie paliwowym (+8 proc.), jak i segmencie produktów chemicznych, spożywczych i mas bitumicznych (+5 proc.). Pozytywna dynamika konsumpcji krajowej paliw płynnych i LPG, ożywienie w inwestycjach drogowych i dalsze sukcesywne umacnianie pozycji rynkowej w przewozach płynnej chemii w relacjach międzynarodowych to czynniki decydujące o dobrych odczytach minionego miesiąca.

Trans Polonia kontynuuje ścieżkę wzrostu przychodów w kwietniu 2017 r.

Narastająco w okresie styczeń-kwiecień 2017 r., orientacyjne przychody ze sprzedaży wyniosły 65,7 mln zł (wobec 38,8 mln zł w analogicznym okresie sprzed roku). Na uwagę zasługuje głównie silny wzrost (+24%) sprzedaży segmentu transportu chemii, asfaltów i produktów spożywczych, który wygenerował 22,3 mln zł sprzedaży.

Wstępne kwietniowe dane sprzedaży pokazują, że nie bazujemy tylko na dotychczasowej skali działalności OTP, ale potrafimy wygenerować organiczny wzrost w tym segmencie. Ważną składową wyższych przychodów jest utrzymująca się od kilku kwartałów, korzystna dynamika w segmencie przewozów płynnych ładunków chemicznych na trasach międzynarodowych. Z kolei na rynku logistyki mas bitumicznych, widzimy ewidentne oznaki ożywienia i to także obszar, który w kolejnych miesiącach może odznaczać się pozytywnie – powiedział Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

Trans Polonia 16 marca 2017 r. zaprezentowała założenia Planu Inwestycyjnego na lata 2018-2020. Wzrost floty własnych ciągników i naczep-cystern o ponad 140 jednostek umożliwi Spółce odpowiedzieć na coraz wyższy popyt na oferowane usługi. Realizacja Programu rozpocznie się w II połowie 2017 r., a jego efekty będą widoczne w wynikach finansowych począwszy od kolejnego roku obrotowego. Grupa zakłada nabycie 56 cystern chemicznych, 40 cystern paliwowych i LPG oraz 10 cystern bitumicznych, a także 40 ciągników siodłowych o łącznej wartości ok. 55,8 mln zł. Program obejmuje także przeznaczenie części środków (ok. 6,2 mln zł) na wzrost kapitału obrotowego.

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com / Zdjęcie ilustracyjne

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ