Partner serwisu
16 maja 2017

Moody’s: PGNiG utrzymało rating Baa3 z perspektywą stabilną

Kategoria: Z życia branży

W uzasadnieniu agencja Moody’s wskazała na silną kondycję finansową GK PGNiG, stabilne przepływy pieniężne wynikające z działalności segmentów Dystrybucji i Magazynowania oraz czołową pozycję Grupy na polskim rynku gazu ziemnego.

Moody’s: PGNiG utrzymało rating Baa3 z perspektywą stabilną

Przyznany rating odzwierciedla oczekiwania agencji Moody’s dotyczące utrzymania korzystnej sytuacji finansowej PGNiG. Agencja pozytywnie ocenia zrównoważenie strategii PGNiG polegające na zwiększeniu dywersyfikacji dostaw gazu do Polski i rozwoju stabilnych, regulowanych segmentów działalności. Podkreśla również finansową zdolność Grupy do podjęcia działań zwiększających łączne wydobycie węglowodorów o ponad 40% do 2022 roku, przedstawione w nowej strategii PGNiG na lata 2017-2022. Zgodnie z założeniami, wydobycie w Polsce ma zostać zwiększone o 10%, a za granicą, głównie na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i w Pakistanie, przynajmniej podwojone.

– Utrzymanie ratingu Baa3 przez agencję Moody’s jest drugim, po przyznanym w kwietniu przez agencję Fitch ratingu BBB-, potwierdzeniem  posiadanych przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo solidnych fundamentów dla stabilnego rozwoju – skomentował Piotr Woźniak, prezes Zarządu PGNiG SA. – Nowa Strategia PGNiG na lata 2017-2022, a szczególnie nasze ambitne cele inwestycyjne zostały dobrze ocenione przez niezależne instytucje – dodał.

W kwietniu 2017 roku Agencja Fitch Ratings przyznała PGNiG SA długoterminowy rating w walucie krajowej i obcej na poziomie (BBB-) ze stabilną perspektywą. Podobnie jak Moody's Investors Service, agencja Fitch zwróciła uwagę na silną i zintegrowaną pozycję rynkową Grupy PGNiG i jej stabilną sytuację finansową. 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ