Partner serwisu
02 maja 2017

Wzrost przewozów ropy i przetworów naftowych w Grupie PKP CARGO

Kategoria: Z życia branży

W porównaniu do wyników z marca 2016 roku, w tym samym okresie 2017 roku Grupa PKP CARGO zwiększyła przewozy m.in. ropy i przetworów naftowych.

Wzrost przewozów ropy i przetworów naftowych w Grupie PKP CARGO
Grupa PKP CARGO w marcu 2017 roku uzyskała 52,29 proc. udziału w rynku pod względem pracy przewozowej i 44,60 proc. pod względem masy towarowej – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W tym samym okresie Grupa przewiozła o 16,5 proc. więcej ładunków i wykonała pracę przewozową o 7,7 proc. większą niż w marcu 2016 roku.

 

Zwiększone przewozy kontenerów są wynikiem m.in. większych transportów do portów morskich i w odwrotnym kierunku oraz w tranzycie w kierunku wschód-zachód (rozwój przewozów z/do Chin).

Większe przewozy ropy i przetworów naftowych są spowodowane zwiększonym importem drogą morską oraz importem lądowym ze Wschodu do terminali i baz paliw w związku ze wzrostem zapotrzebowania na paliwa po zmianach legislacyjnych likwidujących szarą strefę w gospodarce.

W porównaniu do lutego 2017 roku, w marcu bieżącego roku wzrosły przewozy m.in. ropy i przetworów naftowych (zwiększony import drogą morską oraz import lądowy ze Wschodu do terminali i baz paliw w związku ze wzrostem zapotrzebowania na paliwa po zmianach legislacyjnych likwidujących szarą strefę w gospodarce).

 

Źródło i fot.: pkpcargo.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ