Partner serwisu
28 kwietnia 2017

II Dzień Otwarty w zakładzie produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej

Kategoria: Z życia branży

Najnowocześniejszy magazyn wysokiego składowania BASF na świecie, zaawansowane technologii produkcji innowacyjnych materiałów dla branży motoryzacyjnej, najwyższe standardy bezpieczeństwa, szerokie informacje na temat aktualnych ofert pracy i możliwości zatrudnienia – 22 kwietnia już po raz drugi zakład produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej otworzył swoje drzwi dla wszystkich sąsiadów oraz mieszkańców Powiatu Średzkiego. Podobnie jak w ubiegłym roku – odwiedziło nas blisko 100 osób!

W ramach prezentacji i filmów, przedstawionych między innymi przez Jacka Lisa, dyrektora fabryki oraz Małgorzatę Dynakę, HR Business Partnera, goście mogli poznać specyfikę zarówno globalnych działań firmy, jak i jej lokalnych aktywności. Pod okiem wykwalifikowanych ekspertów (inżynierów jakości oraz procesu produkcyjnego) osiem, maksymalnie piętnastoosobowych grup zwiedziło obszar produkcyjny oraz część logistyczną zakładu. Szczególne zainteresowanie wzbudził magazyn wysokiego składowania – najnowocześniejszy tego typu obiekt BASF na świecie. Wysoki poziom automatyzacji oraz precyzja zastosowanych w nim technologii sprawiały, że pracownicy zakładu musieli kilkukrotnie namawiać część grup do powrotu ze względu na ograniczenia czasowe programu.

Fabryka w Środzie Śląskiej jest najbardziej nowoczesnym zakładem produkcji katalizatorów BASF w Europie i jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów na świecie. Obok wdrożenia innowacyjnych, spełniających najnowocześniejsze normy technologii, stworzyliśmy tu miejsce pracy o najwyższych światowych standardach. Potwierdza to między innymi I nagroda w konkursie „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej”, przyznana nam na początku roku przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu. Najważniejszym dowodem na to, że nasze działania rozwijamy we właściwym kierunku jest jednak zaangażowanie naszego zespołu, liczącego już blisko 500 osób. Cieszymy się, że zakład katalizatorów jest miejscem, które motywuje do działania i, w którym naszym kolegom pracuje się bezpiecznie – mówi Jacek Lis, dyrektor zakładu produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej.

 

Otwarci na współpracę i pomysły

Ze względu na wielość różnego rodzaju obszarów produkcyjnych i logistycznych, jak również zróżnicowanie poziomu technologii – firma BASF może zaoferować pracownikom stanowiska dostosowane do rożnego rodzaju wykształcenia i umiejętności.

W ramach godzinnego cyklu zwiedzania każdy z gości miał więc okazję bezpośrednio dostosować swój profil zawodowy do konkretnych obszarów funkcjonowania firmy. Wszystko we współpracy z przedstawicielami firmy. Małgorzata Dynaka, HR Business Partner, odpowiedzialna również za rekrutację, przedstawiła zainteresowanym informacje dotyczące aktualnych ofert pracy i dodatkowych korzyści płynących z zatrudnienia w firmie BASF. Uczniowie i studenci byli z kolei zapraszani do angażowania się w coroczne płatne programy stażowe.

Sukcesy zakładu produkcji katalizatorów samochodowych BASF w Środzie Śląskiej to efekt współdziałania setek osób. Stworzenie w ciągu blisko trzech lat działalności wysokowykfalifikowanego i zgranego zespołu jest jednym z naszych najważniejszych osiągnięć. Staramy się zapewniać naszym pracownikom najlepsze warunki pracy. Wśród nich pakiety dodatkowych korzyści: bezpłatny dowóz na teren zakładu, wyżywienie, opieka medyczna, kursy językowe, szkolenia – mówi Anna Tarasewicz, Kierownik zespołu HR w zakładzie katalizatorów firmy BASF Polska.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ