Partner serwisu
12 kwietnia 2017

Police z nową bazą logistyczną

Kategoria: Chemia

W Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA oficjalnie oddano do użytku wartą 30 mln zł nową bazę logistyczną. Inwestycja pozwoli spółce na sprzedaż większego wolumenu pakowanych produktów, które dotychczas wysyłane były luzem. W nowo powstałym kompleksie zatrudnienie znalazło 47 osób.

Police z nową bazą logistyczną

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał w środę prezes Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki wspólnie z dyrektorem Centrum Logistyki spółki Tomaszem Tokarczykiem.

– Dzięki nowej bazie logistycznej nasza spółka będzie lepiej odpowiadała potrzebom klientów. Na rynku nawozów obserwujemy dynamiczne zmiany – jeszcze kilka lat temu dwie trzecie towarów sprzedawanych w Policach było wysyłanych luzem. Dziś proporcje te uległy odwróceniu; rynek oczekuje od nas dostarczenia rocznie miliona ton zapakowanych nawozów, a dzięki zwiększeniu naszych zdolności konfekcjowania o ponad 50 proc., będziemy w stanie to zapotrzebowanie zaspokoić – mówi Tomasz Tokarczyk.

Inwestycja, poza zwiększeniem atrakcyjności oferty Grupy Azoty Police o sprzedaż pakowanych nawozów, w tym np. mocznika, przyniesie także oszczędności. Ograniczona zostanie konieczność przewożenia na terenie zakładu towarów, które czekają na załadunek. Szacuje się, że dzięki temu firma zaoszczędzi rocznie około 550 tys. zł.

W skład nowego kompleksu, oprócz budynku pakowni, wchodzą dwa magazyny o łącznej powierzchni 10 tys. m kw. oraz plac manewrowy dla ciężarówek czekających na załadunek. Na wyposażeniu bazy logistycznej znalazły się dwie linie konfekcjonujące, linia paletyzująca oraz linia pakująca produkty w tzw. big-bagi.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA, wchodząca w skład Grupy Azoty, jest największą w regionie zachodniopomorskim spółką giełdową. W „Policach” i jej spółkach zależnych zatrudnionych jest łącznie ok. 3,3 tys. pracowników.

Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Grupa jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ