Partner serwisu
29 marca 2017

Grupa Azoty Police przyjazna pracownikom

Kategoria: Z życia branży

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA została uhonorowana we wtorek 21 marca certyfikatem i statuetką, jako jeden z laureatów IX edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wyróżnienia wręczył zwycięzcom prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Prezydent jest honorowym patronem wydarzenia, którego organizatorem jest NSZZ „Solidarność”.

Grupa Azoty Police przyjazna pracownikom

W imieniu Grupy Azoty Police certyfikat odebrał  prezes dr Wojciech Wardacki.

Gratulując nagrodzonym prezydent Andrzej Duda podkreślił, że wręczone im symbole - „to świadectwo jakości i konkurencyjności na nowoczesnym rynku gospodarczym. Najważniejszy jest i będzie człowiek i wszyscy Ci, którzy tworzą sukces firmy” – dodał.

W uroczystości wręczenia certyfikatów pracodawcom wzięli udział m.in.: przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda oraz główny inspektor pracy Roman Giedrojć. Tytuł Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom przyznano 22 pracodawcom.

– Przywiązujemy ogromną wagę do tego, aby nasze relacje z pracownikami były jak najlepsze. Otrzymany certyfikat jest formą ocenienia tych starań – powiedział po uroczystości prezes Wardacki. Prezes Wardacki przypomniał, że w ubiegłym roku spółka zlikwidowała całkowicie tzw. umowy śmieciowe. To z myślą przede wszystkim o tych, którzy zaczynają swoje kariery zawodowe i planują przyszłość podjęliśmy decyzję o całkowitej likwidacji „śmieciówek” na rzecz umów o pracę. Jesteśmy rzetelnym pracodawcą, a nasze działania to wyraz troski o dobro pracowników – mówił prezes Wardacki. „Śmieciówki” to, wbrew pozorom, złe rozwiązanie również dla firmy. Człowiek pracujący w nieustającym stresie, co będzie dalej, nie jest efektywny, a jego praca może nie przynosić spodziewanych rezultatów – dodał.

 

Zgłaszając spółkę do konkursu zakładowa „S” zaznaczyła m.in., że w zatrudniającej blisko 2,5 tys. ludzi firmie, 100 proc. pracowników ma umowy o pracę., a ok. 70 proc. z nich jest zrzeszonych w związkach zawodowych. Pracodawca regularnie co miesiąc spotyka się z organizacjami związkowymi, załoga ma swego przedstawiciela w zarządzie spółki i jej radzie nadzorczej – podkreślono.

– Do wcześniejszych konkursów zakładów nie zgłaszaliśmy z powodu „umów śmieciowych” – wyjaśnia przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” ZCh „Police” SA Krzysztof Zieliński, który wraz ze związkową delegacją także uczestniczył w uroczystości.

 

– Priorytetem dla nas jest to, by pracownik był traktowany podmiotowo, by wiedział, że jego praca ma realny wpływ na firmę. Szczególnie doceniamy, że starania kierownictwa spółki zauważyli nasi partnerzy społeczni – skomentował przyznanie nagrody dyrektor Robert Naklicki odpowiedzialny w spółce m.in. za sprawy personalne, który również uczestniczył w uroczystości. – Przyznany tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikowi” to nie tylko satysfakcja, ale także zobowiązanie, by sprostać mu również w przyszłości – dodaje dyr. Naklicki.

 

Obecna edycja

Do tegorocznego konkursu komisje związkowe „Solidarności” z całej Polski zgłosiły ponad 40 przedsiębiorstw – różnej wielkości, rozmaitych branż. Komisja Certyfikacyjna wyłoniła z nich 22 laureatów.

Celem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest m.in. promowanie stałego zatrudnienia, przestrzeganie bezpieczeństwa i standardów pracy oraz prawa do zrzeszania się pracowników w związki zawodowe.

Nadawanie certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” zainicjowane zostało w 2008 r. Jest to jedyna nagroda, do przyznania której pracodawców nominują pracownicy. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”.

Od początku patronem konkursu jest prezydent RP. Gdy nagroda była wręczana po raz pierwszy, honorowy patronat nad nią objął prezydent Lech Kaczyński.

 

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ