Partner serwisu
28 marca 2017

Polwax wybrał ORLEN Projekt

Kategoria: Chemia

Spółka z Grupy Kapitałowej PKN Orlen wybuduje instalacje odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych w Czechowicach – Dziedzicach. Prace budowlane ruszą w październiku 2017 roku. Do tego momentu przewidziane jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. 

Polwax wybrał ORLEN Projekt

Kwota wynagrodzenia ryczałtowego wynosi 112.600.000 zł netto  i obejmuje wszystkie prace, dostawy i materiały (z wyłączeniem kluczowego wyposażenia dostarczanego przez Licencjodawcę) niezbędne do zaprojektowania, wybudowania i uruchomienia instalacji wraz z wynagrodzeniem za prawa autorskie.

– Wybraliśmy dobrego partnera, dla którego szeroko rozumiana branża chemiczna nie ma tajemnic. Partnera, który wie, jak się poruszać po placu budowy, gdzie równocześnie działa wiele instalacji, gdzie nie ma miejsca na eksperymentowanie i „uczenie się w czasie realizacji”. Tutaj liczy się doświadczenie i praktyka, która pozwoli na sprawną realizację inwestycji  – zdecydowanie podkreśla Dominik Tomczyk, prezes zarządu Polwax SA.

Od sierpnia 2016 r. prowadzony był przetarg na Generalnego Realizatora Inwestycji, którego zadaniem jest wykonanie inwestycji w systemie „zaprojektuj i zbuduj pod klucz”. Kryterium wyboru stanowiła składowa: ceny ryczałtowej, gwarancji wykonawcy oraz doświadczenia. Na podstawie złożonych ofert do ostatecznych negocjacji zakwalifikowane zostały trzy firmy. Negocjacje były prowadzone przy współudziale Inżyniera Kontraktu. W dniu 27.03.2017r. nastąpiło ostateczne uzgodnienie warunków umowy na pełnienie funkcji Generalnego Realizatora Inwestycji (GRI) dla inwestycji strategicznej pod nazwą „Budowa i uruchomienie instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych” wraz z instalacjami pomocniczymi (FUTURE) pomiędzy Polwax S.A. i ORLEN Projekt S.A. z siedzibą w Płocku. Zgodnie z umową w trzecim kwartale 2019 roku przewidziane jest uruchomienie instalacji z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie do 31.12.2019 roku. Łączny budżet inwestycji to 159.953.370 zł.

– Nasze dotychczasowe wydatki związane z inwestycją wyniosły blisko 9,5 mln złotych. Do sfinansowania w latach 2017 – 2019 pozostają inwestycje o wartości 150,6 mln złotych. – podsumowuje prezes Tomczyk.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ