Partner serwisu
24 marca 2017

Nowe spoiwo akrylowe

Kategoria: Z życia branży

BASF przedstawia nowe spoiwo akrylowe na bazie wody do włóknin do zastosowań budowlanych i w warunkach zużywania ściernego

Nowe spoiwo akrylowe

Wprowadzając Acronal® 2434, BASF przedstawia nowe spoiwo akrylowe do włóknin na bazie wody, które spełnia wysokie wymagania względem stabilności termo-przestrzennej. Spoiwo to nadaje się w szczególności do włóknin, które są stosowane w budownictwie i w warunkach zużywania ściernego. To innowacyjne spoiwo uzupełnia kompleksową gamę dyspersji i żywic BASF, która zostanie zaprezentowana na stoisku 2427 na Targach Index w Genewie, 4 kwietnia 2017 r.

Włókniny stabilne przestrzennie

Wprowadzając Acronal 2434, BASF oferuje samosieciującą dyspersję akrylową, która daje wysoki poziom stabilności mechanicznej włókninom narażonym na działanie trudnych warunków termicznych. Spoiwo nadaje się w szczególności do włóknin ze sztucznych włókien, takich jak poliester. Nowo powstały produkt jest kompatybilny z innymi środkami sieciującymi, takimi jak żywice melaminowe i mocznikowe. Ponadto, może być z łatwością nakładany przy pomocy tradycyjnych fulardów.

– Acronal 2434 to kolejne spoiwo wysokiej jakości, jakie możemy zaoferować naszym klientom z branży włóknin – mówi Jurgen Pfister, wicedyrektor Dispersions for Adhesives & Fiber Bonding w Europie. – Nasza nowatorska dyspersja akrylowa sprawdza się wyśmienicie w szczególności w przypadku włóknin narażonych na działanie trudnych warunków termicznych i mechanicznych. To innowacyjne i trwałe spoiwo stanowi rozwiązanie, które jest odpowiedzą na potrzeby naszych klientów. W ten sposób możemy wspierać ich w odnoszeniu sukcesu.

O dziale BASF Dispersions & Pigments

Dział Dispersions & Pigments firmy BASF zajmuje się opracowywaniem, produkcją i sprzedażą wysokiej jakości pigmentów, żywic, dodatków i dyspersji polimerowych na całym świecie. Surowce te są używane w recepturach powłok i farb, produktów drukarskich i opakowaniowych, chemii budowlanej, klejów, wiązań włókien, tworzyw sztucznych, papieru, a także mają zastosowanie w elektronice, np. w wyświetlaczach. Dzięki kompleksowej gamie produktów i dogłębnej znajomości branży dział Dispersions & Pigments oferuje swoim klientom innowacyjne i trwałe rozwiązania oraz pomaga im udoskonalać ich własne receptury. Więcej informacji na temat działu Dispersions & Pigments można znaleźć na stronie internetowej www.dispersions-pigments.basf.com.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ