Partner serwisu
13 marca 2017

Monitoring zbiorników w Baltchem

Kategoria: Z życia branży

W szczecińskiej bazie Baltchem stworzny został nowatorski system kontrolno-pomiarowy dla dziewięciu zbiorników wielkogabarytowych, o wysokościach sięgających 22 metrów.

Monitoring zbiorników w Baltchem

Opomiarowanie tak wysokich zbiorników, przy założeniu najbardziej precyzyjnego pomiaru w technologii magnetostrykcyjnej, możliwe było wyłącznie przy użyciu amerykańskich sond elastycznych MTS, model Tank Slayer.

Sondy te, posiadają elastyczne elementy pomiarowe, które można zwinąć i dzięki temu łatwo przetransportować oraz zamontować bez użycia dźwigu. Dodatkową ich zaletą jest możliwość montażu w zapełnionych zbiornikach. Nie ma potrzeby opróżniania i wentylowania zbiorników przed instalacją.

Elastyczne sondy MTS w Polsce pojawiły się po raz pierwszy, sprowadzone zza oceanu przez PetroConsulting do realizacji zlecenia w Baltchem S.A. Zastąpiły wysłużone i mniej dokładne sondy radarowe.

By uniknąć ogromu prac na tak dużych zbiornikach, związanych z typowym prowadzeniem okablowania sygnałowo-zasilającego, każda z dziewięciu sond została podłączona do zaprojektowanej i wykonanej przez PetroConsulting centralki Tank Monitor. Centralka odpowiada za zbieranie danych i transmisję ich na serwer. Urządzenie to można podłączyć do praktycznie każdego, znanego i współcześnie stosowanego urządzenia pomiarowego dla zbiorników paliwa lub innego medium, np. metanolu. Tank Monitor zbiera dane pochodzące z sond pomiarowych, interpretuje je i przetwarza, a następnie za pomocą łącza GSM przesyła dane na dedykowany serwer. Tam podlegają dalszej analizie przez wytypowane osoby, mogące znajdować się dziesiątki kilometrów od lokalizacji zbiorników.

 

 

 

Źródło i fot.: petroconsulting.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ